Porażka na skrzyżowaniu w Kurzętniku. W bagażniku alkohol, we krwi promile

2017-10-02 15:21:22(ost. akt: 2017-10-02 15:24:24)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Nowomiejscy policjanci zatrzymali kierującego oplem vectra, który prowadził pojazd znajdując się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna w Kurzętniku próbując zawrócić na skrzyżowaniu dróg wjechał autem do przydrożnego rowu. Jakby tego było mało 26-latek posiadał przy sobie amfetaminę. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
W niedzielę rano tuż po godz. 6 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na poboczu drogi w Kurzętniku stoi samochód, a kierującym nim mężczyzna może być nietrzeźwy. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zastali we wskazanym miejscu opla vectrę. Na siedzeniu kierowcy siedział mężczyzna, a obok niego młoda kobieta. Policjanci wyczuli od nich zapach alkoholu z ust, dlatego też wyłączyli silnik pojazdu i zabezpieczyli kluczyki od auta.

Mężczyzna tłumaczył, że próbował zawrócić samochodem na skrzyżowaniu dróg, ale ten manewr mu się nie udał i zjechał z drogi na pobocze do rowu. W trakcie przeprowadzanych czynności policjanci zauważyli w aucie, w rejonie dźwigi hamulca ręcznego etui, w którego wnętrzu znajdował się woreczek strunowy z zawartością białego proszku.

Zarówno mężczyzna jak i jego pasażerka zostali przewiezieni do komendy Policji. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że kierujący miał niespełna promil alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu 26-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego usłyszał zarzuty kierowania pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości i posiadania substancji psychotropowej w postaci amfetaminy. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

mzal

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5