Wszyscy kulturalni na scenie

2017-03-27 09:42:13(ost. akt: 2017-03-27 10:11:05)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W Kurzętniku odbyła się Gminna Gala Kultury roku 2016. Zaprezentowały się grupy, kluby i soliści pracujący pod skrzydłami lokalnego Gminnego Centrum Kultury.
Na sali widowiskowej GOK w Kurzętniku zebrało się wielu mieszkańców z całej gminy. Wszystko dlatego, że placówka wraz z dyrektorem Romanem Lewickim na czele przygotowała podsumowanie działań, aktywności i sukcesów, które osiągnęły wszystkie grupy działające w ramach zajęć Gminnego Centrum Kultury w roku 2016. Kurzętnicki GOK zorganizował w minionym roku ponad 40 wydarzeń o zasięgu od gminnego do ogólnopolskiego, m.in. Dni Kurzętnika, Misterium Męki Pańskiej, Międzywojewódzki Przegląd Zespołów Ludowych i wiele innych. Na scenie wystąpili przedstawiciele każdej z grup pracujących w GOK: od najmłodszych śpiewaków po seniorów, a nawet rycerzy z Bractwa Zamku Kurzętnik. Imprezę otworzyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Mariusza Brzezickiego. Scenę podbiły młodziutkie Jagoda Prokop i Liwia Rynkowska, prezentując zadatki na gwiazdy estrady. Wystąpiły m.in. zespoły taneczne Rytm i Mini Rytm, znane Kurczaczki w strojach lubawskich czy siostry Lewickie. Kilkugodzinna impreza pokazała, że w Kurzętniku nie można narzekać na brak aktywności kulturalnych. Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik podziękował wszystkim pracującym na rzecz aktywności w gminie i zachęcał do partycypowania w życiu społecznym swojej małej ojczyzny.

mzal


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5