Po kolei remontują drogi gminne

2017-03-20 15:26:59(ost. akt: 2017-03-20 15:42:58)

Autor zdjęcia: nadesłane

Ruszył sezon prac rolnych. Z tego powodu część dróg gminnych jest w bardzo kiepskim stanie. Kolejne zgłoszenie w tej sprawie trafiło do redakcji z Mikołajek.
Z redakcją "Gazety Nowomiejskiej" w sprawie drogi dojazdowej do posesji skontaktowała się rodzina Gierszyńskich z Mikołajek (gm. Kurzętnik). Mieszkająca na wybudowaniu, tzw. Gruntach rodzina przesłała zdjęcia drogi gminnej, która została zniszczona przez gospodarzy użytkujących drogę m.in. wożąc obornik na pryzmę bądź obornik płynny. Proszą o pomoc w tej sprawie.

Skontaktowaliśmy się z Adamem Zapałowskim z Urzędu Gminy w Kurzętniku. Według podanej informacji rodzina posiada drugi, bardziej komfortowy dojazd na posesję, który jest jednak w części prywatny. Służebność drogowa ma zawiły status i mieszkańcy miewają problemy z przejazdem. Zapałowski poinformował o terminarzu prac równiarki w gminie Kurzętnik. Maszyna pracuje po kolei w każdej miejscowości gminy. Remont dróg polnych w Mikołajkach planowany jest na środę. Wtedy też mieszkańcy mogą spodziewać się naprawy zniszczonego odcinka. Urzędnik przekazał także informację, że w nagłych przypadkach,kiedy nie ma innej możliwości dojazdu, pracownicy drogowi interweniują poza kolejnością. Tak stało się dwa tygodnie temu również w Mikołajkach, na drodze w kierunku Wawrowic, której część wyłożona jest kostką brukową. Z powodu bardzo złego stanu odcinka za kostką pracownicy interweniowali i podsypali drogę czterema wywrotkami kruszywa.

mzal


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 1985 #2208390 | 83.9.*.* 24 mar 2017 11:47

  I co drogi nie zrobione to nie zrobione a nasze zawieszenia w samochodach do wymiany

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. byly uczen #2206960 | 5.172.*.* 22 mar 2017 19:59

  stara szkola w mikolajkach mile wspomnienia z nia az zal patrzec

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Xxx #2206752 | 83.9.*.* 22 mar 2017 15:00

  Gdzie ta równiarka?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. do rodziny gierszyńskich #2205570 | 83.31.*.* 20 mar 2017 21:41

   Przez wiele lat niszczył pan grunt rolny używając go jako drogę dojazdową nie pytając się właściciela. W ostatnim okresie stawiał pan swój samochód na gruncie prywatnym nie pytając się właściciela o pozwolenie Nie może pan posiadać służebności przejazdu do czegoś czego nie ma. Grunt który używa pan bezprawnie jest działką rolną , a droga którą pan bezprawnie używa jest tylko dojazdem do działki rolnej a nie do pana posesji , a zatem nie może mieć pan prawa służebności przejazdu do czegoś co nie istnieje.Zawsze był pan roszczeniowy i niech pan nie opowiada farmazonów na temat drogi o dogodniejszym dojeździe.

   odpowiedz na ten komentarz

  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5