Zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem

2017-03-14 14:25:21(ost. akt: 2017-03-14 14:28:27)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi gminy Kurzętnik, który został zatrzymany przez policjantów pod zarzutem kradzieży z włamaniem do osobowego samochodu.
Na tym nie koniec jego kłopotów. Mężczyzna podróżując kradzionym autem popełnił kolejne przestępstwo – prowadził pojazd znajdując się w stanie nietrzeźwości i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W sobotę wieczorem oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu osobowego, która miała miejsce na terenie Kurzętnika. Okazało się, że sprawcą tej kradzieży jest 27-letni mieszkaniec tej gminy. Do zdarzenia doszło podczas spotkania towarzyskiego. Wskazany w zawiadomieniu mężczyzna wykorzystał fakt wyjścia z pomieszczenia właściciela auta i zabrał leżący na stole portfel oraz kluczyki do samochodu zaparkowanego przed domem. Następnie odjechał nim w nieznanym kierunku.

Policjanci, którzy patrolowali przyległy teren zauważyli opisywany samochód zaparkowany w polu na terenie sąsiedniej miejscowości. Za kierownicą auta spał wskazany podczas zawiadomienia sprawca. Od mężczyzny wyczuwalny był zapach alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało, że w jego organizmie jest ponad 1,5 promila alkoholu.

Mieszkaniec gminy Kurzętnik został zatrzymany. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Oprócz kradzieży z włamaniem odpowie także za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości Mężczyzna był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości i przestępstwo to popełnił w okresie obowiązującego go zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2020r. Teraz ze swojego zachowania będzie teraz tłumaczył się przed sądem.

KPP NML

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5