Królową i króla seniorów wybrano w Nielbarku

2017-02-06 15:07:27(ost. akt: 2017-02-06 15:32:13)
Państwo Zbikowscy, seniorzy panujący w Nielbarku w 2017 roku

Państwo Zbikowscy, seniorzy panujący w Nielbarku w 2017 roku

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Ludzie Złotego Wieku z Nielbarka bawili się na dorocznej imprezie z okazji Dnia Seniora. Było sporo konkursów, zabaw i tańce przy muzyce zespołu Family oraz występ w repertuarze operowym.
Imprezy dla seniorów w Nielbarku maja już swoją markę, która wypracowana była przez niemal dwadzieścia lat. Niemałą rolę odgrywają tu organizatorzy, by tylko wymienić emerytowaną nauczycielkę — Grażynę Seroczyńska, która koordynuje organizację imprez, czy znanego w środowisku społecznika — Ryszarda Wiśniewskiego. W organizację włącza się również miejscowe KGW.
Z zaproszenia na imprezę skorzystał Wojciech Dereszewski, wójt kurzętnickiej gminy, który miał okazję do rozmów z mieszkańcami i chętnie uczestniczył w integracyjnej zabawie.

Dla gości przygotowano szereg konkursów i zabaw, jednak najważniejszym był moment wyboru królowej i króla seniorów na 2017 rok. Kapituła organizatorów uznała, że w tym roku ten zaszczytny tytuł otrzymają państwo Zbikowscy z Nielbarka.

Bez względu na wiek, wszyscy ruszyli na parkiet, a do tańca przygrywał zespół Family. Był także występ w repertuarze operowym w wykonaniu pana Krzysztofa Bojanowskiego, seniora z Nielbarka, którego sfilmowany fragment można prześledzić na facebook'owej stronie „Gazety Nowomiejskiej” ul

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5