Tysiące osób świętowało Dni Gminy Kurzętnik

2015-07-19 13:03:04 (ost. akt: 2015-07-19 13:20:20)
Mijający weekend obfituje mnóstwem atrakcji w gminie Kurzętnik. Były biegi, konkursy kulinarne, w których główną rolę zagrały dania z makaronem, a także gwiazda polskiej sceny muzycznej - Mrozu.
W sobotę, 18 lipca, dzień w Kurzętniku rozpoczęły zapisy do biegów pn. "III Kogucia Dycha", a także II Regionalny Festiwal Klusek i Makaronu z konkursami na najlepsze potrawy i degustacjami. Podczas oficjalnego otwarcia Dni Gminy Kurzętnik i Dni Expomu podsumowano biegi, 3-kilometrowy marsz nordic walking oraz konkursy kulinarne. Następnie scenę zajęły formy promujące Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku, w tym Młodzieżowa Orkiestra Dęta i grupy taneczne.

W międzyczasie nie zabrakło konkursów dla publiczności z ciekawymi upominkami i nagrodami. Po południu zaplanowano trzy koncerty. Najpierw wystąpił zespół The Tyro, będący przedstawicielem muzyki rockowej. Następnie tysiące osób zgromadzonych na Zamkowej Górze bawiło się przy muzyce disco - polo w wykonaniu zespołu MIG. Kolejnym punktem, a zarazem wisienką na muzycznym torcie Dni Kurzętnika i Dni Expomu był koncert Mrozu. Gwiazda polskiej sceny muzycznej słynie z takich utworów, jak "Miliony monet", czy "Jak nie my, to kto".

Do północy bawiono się przy muzyce elektronicznej.

W niedzielę organizatorzy zaprosili na godz. 11.30 na uroczystości odpustowe do kurzętnickiego kościoła. Po mszy zapowiadano koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej na rynku. O godz. 15 w amfiteatrze odbędzie się przegląd pieśni religijnej.

kajoo


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5