Spotkanie seniorów pod Zamkową Górą

2015-07-01 18:17:17 (ost. akt: 2015-07-01 18:25:20)
Część spotkania prowadzona w plenerze przez Marlenę Rymer

Część spotkania prowadzona w plenerze przez Marlenę Rymer

Autor zdjęcia: Aleksander Kołakowski

W Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbyła się impreza promująca zdrowy styl życia "Zdrowo żyjesz - ładnie się starzejesz" zorganizowana przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w nowym Mieście Lubawskim oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kurzętnik - Klub Seniora 50+. W spotkaniu wzięli udział seniorzy z Kurzętnika i Nowego Miasta.
Gości powitała koleżanka Mirosława Piwowarczyk. Na spotkaniu, oprócz seniorów z Kurzętnika i Nowego Miasta, gościli: starosta — Andrzej Ochlak, zastępca burmistrza Nowego Miasta — Krzysztof Widźgowski, wójt gminy Kurzętnik — Wojciech Dereszewski, dyrektor Zespołu Szkół — Mirosław Wodara oraz dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście — Katarzyna Olęcka. "Honory domu"pełnili: prezes Klubu Seniora w Kurzętniku — Barbara Tesmer, wiceprezes Zofia Andrzejewska oraz prezes nowomiejskiego UTW — Lech Bober. 
   
Pierwszym punktem programu był wykład Ewy Pielak, powiatowego inspektora sanepidu w Nowym Mieście na temat zdrowego odżywiania się seniorów. Prelegentka uczuliła słuchaczy, żeby zadbać o pożywienie nieskażone, dobre jakościowo, urozmaicone i picie odpowiedniej ilości wody, która jest bardzo ważna dla ludzi starszych. Wykład był bardzo ciekawy i wzbudził zainteresowanie słuchaczy.

Wykładowi towarzyszył pokaz kulinarny przygotowany przez Tomasza Kasprowicza, szefa restauracji "Basztowa". Zdrowe pyszności bardzo szybko zostały skonsumowane.
   
Kolejnym punktem był wykład i pokaz kosmetyczny wykonany przez Beatę Salatę, kosmetyczkę z Olsztyna i jednocześnie wykładowcę na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Prelegentka przekazała informacje, jak panie i panowie powinni dbać o swoje ciało. Wykładowi towarzyszył pokaz kosmetyków przygotowany przez Barbarę Bober. Chętne panie skorzystały z zabiegów pielęgnacji dłoni i profesjonalnego makijażu wykonanego przez Beatę Salatę.
 
Po wykładach i pokazach gospodarze zaprosili wszystkich do stołu, gdzie przygotowano masę smakowitych potraw. Przy kiełbaskach z grilla, piwie, ogóreczkach małosolnych, chlebie ze swojskim smalcem i innymi wspaniałościami, można było pogadać, potańczyć przy skocznej muzyce. Bardzo szybko wszyscy poczuli się jak u siebie.
   
Dodatkową atrakcją były mini zawody sportowe przeprowadzone przez Marlenę Rymer. Wzięły w nich udział drużyny z Kurzętnika i Nowego Miasta. Dużo ruchu, dużo śmiechu, czyli to, o co w całej imprezie chodziło. Do końca towarzyszyli goście, a gospodarze z Kurzętnika stworzyli tak miłą atmosferę, że wszyscy chętnie powtórzyliby takie spotkanie.

UTW z Nowego Miasta Lubawskiego
 

 


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5