Ta biblioteka charakteryzuje się innowacyjnym funkcjonowaniem

2024-02-02 14:00:00(ost. akt: 2024-02-02 12:09:09)
Bibliotekarka Eurydyka Nowicka skutecznie pozyskuje środki, pisząc projekty i zdobywając dotacje...

Bibliotekarka Eurydyka Nowicka skutecznie pozyskuje środki, pisząc projekty i zdobywając dotacje...

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Gminna Biblioteka Publiczna w Kurzętniku należy do czołówki placówek bibliotecznych na terenie powiatu nowomiejskiego. Oprócz licznych wypożyczeń i stałego grona czytelników książnica wyróżnia się innowacyjnym funkcjonowaniem.
Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Roman Lewicki zauważa, że kurzętnicka biblioteka to miejsce otwarte, inspirujące i dynamiczne.
Nasza bogata oferta usług, obejmuje nie tylko wypożyczanie książek, ale także organizację ferii, działalność klubów zainteresowań dla dzieci. Placówka organizuje liczne wydarzenia społecznościowe. Sprawia to, że biblioteka staje się sercem lokalnej społeczności — mówi dyrektor GCK w Kurzętniku.
Liczby potwierdzają żywą działalność biblioteki z imponującym statystykami wypożyczeń. Było to 23913 książek w rękach 2196 czytelników na przestrzeni minionego roku. To swego rodzaju dowód, jaką popularność i zaufanie, jakim cieszy się ta instytucja. Dodatkowo, aktywność biblioteki nie ogranicza się jedynie do własnych progów – bibliotekarze są zapraszani jako jurorzy na szkolne spotkania, a bibliotekarka Eurydyka Nowicka skutecznie pozyskuje środki na rozwój placówki, pisząc projekty i zdobywając dotacje.
Współpraca z Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku przekłada się na organizację wydarzeń, by tylko wymienić Narodowe Czytanie i Noc Bibliotek, co dodatkowo podkreśla rolę biblioteki jako istotnego ośrodka kulturalnego w regionie. Pracownicy — Joanna Leduchowska i Przemysław Zaleski, uczestnicząc w licznych szkoleniach, nie tylko podnoszą swoje kwalifikacje, by pozostać w zgodzie z najnowszymi trendami, czyniąc bibliotekę miejscem zawsze gotowym sprostać oczekiwaniom społeczności. ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5