22. Festiwal Kultury Kresowej już otwarty

2016-08-06 11:29:58 (ost. akt: 2016-08-06 11:43:48)
22. Festiwal Kultury Kresowej już otwarty

Autor zdjęcia: Monika Pacek

W piątek, 5 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie 22. "Kresówki", czyli trzech dni spotkań z kulturą dawnych Kresów. Na deskach małego amfiteatru mogliśmy posłuchać zespołów ze wschodu, a w CKiT odbyło się spotkanie z poezją oraz wieczornica kresowa.

Na Placu Unii Europejskiej wystąpili m.in. Kapela Świętojańska z Sużan oraz Zespół Śpiewaczy Łanowiczanie ze wsi Łanowice. Publiczność była zachwycona występami, podczas których nie zabrakło wzruszeń.

W CKiT mieliśmy niezapomnianą okazję spotkania z poezją kresową. Gośćmi kameralnego wieczoru byli: Apolonia Skakowska z Wilna, Daniel Krojczyński z Trok, Daniel Rogoża z Ejszyszek, Zenon Bieńko z Lidy, Helena Abramowicz z Mińska, Alicja Romaniuk ze Lwowa, Łucja Uszakowa z Czerniowiec. Również podczas tego spotkania trudno było niektórym gościom ukryć łzy wzruszenia. Natomiast o 19. na sali widowiskowej rozpoczął się spektakl "Grażyna" w wykonaniu Teatru Ludowego Ubioru Historycznego Połocki Związek z Białorusi.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska