"Polak" zginął za wolną Ukrainę

2016-07-08 11:58:35 (ost. akt: 2016-07-08 12:06:25)
Polak zginął za wolną Ukrainę

Mniej o niej słyszymy, ale rosyjska agresja na Ukrainę nadal trwa. Na wschodzie Ukrainy codziennie giną ukraińscy żołnierze, wtym mieszkający na Ukrainie Polacy.

W dniu 3 lipca ponad tysiąc mieszkańców Cudnowa (obw. żytomierski) pożegnało się z żołnierzem polskiego pochodzenia Aleksandrem Boruszewskim, 1984 roku urodzenia. O tym dziennikarzy PoloNews dowiedzieli się z portalu Zhitomir.info

Boruszewski, znany na froncie wschodnim pod pseudonimem „Polak”, zginął na Donbasie 1 lipca. Został ciężko ranny w okolicach Werchniotoreckiego (obwód doniecki), i zmarł po drodze do szpitala.

Aleksander służył w wojsku ponad 10 lat. W lipcu 2015 roku podpisał kontrakt i został przydzielony do 58. Sumskiej Brygady Zmechanizowanej.
O starszym sierżańcie Aleksandrze wszyscy uczestnicy konduktu pogrzebowego wspominali wyłącznie pozytywnie: „Wielka dusza, wielki patriota, który dla dobra Ojczyzny zostawił maleńkie dziecko z żoną i poszedł na wojnę” – mówi prezydent Cudnowskiej Administracji Rejonowej Piotr Jarygin.

Kondukt z ciałem bohatera przeszedł przez całe miasto. Mszę żałobną w intencji poległego Aleksandra Boruszewskiego odprawiono w kościele franciszkańskim i pochowano na miejscowym cmentarzu.

Bez taty pozostała półtoraroczna córka Aleksandra.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!


źródło: polonews.in.ua
(zachowaliśmy język oryginału)


Komentarze (3)

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Edek #2023977 | 85.202.*.* 8 lip 2016 23:33

    Tak samo jak mój dziadek Antoni,był pod Kijowem w czasie srogiej zimy na tej wojnie

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Jakub #2023908 | 89.228.*.* 8 lip 2016 21:13

    Mój dziadek walcząc pod dowództwem Piłsudskiego doszedł aż pod Kijów by Petlurze umożliwić utworzenie wolnego państwa. Oni potem bez walki oddali wszystko Rosjanom a nam odwdzięczyli się rzezią wołyńska. Dziadek do końca życia zastanawiał się po co nam to było i lepiej było się zająć plebiscytem na Warmii niż mrzonkami o strefie buforowej na Ukrainie. Oni mieli odwagę jedynie do mordowania starców, kobiet i dzieci.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)