Uczniowie SP w Kowalach Oleckich odkrywają historię niepodległej Polski

2018-10-19 11:26:26(ost. akt: 2018-10-19 11:26:44)

Autor zdjęcia: Archiwum I LO w Olecku

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich wzięli udział w Grze Terenowej „100 miejsc historycznych niepodległej Polski”.
Przedsięwzięcie miało na celu podniesienie poziomu wiedzy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z zakresu historii Polski oraz historii i geografii gminy Kowale Oleckie, rozbudzenie w uczestnikach zainteresowań związanych z przeszłością swojej „małej Ojczyzny”, doświadczenie konstruktywnej rywalizacji konkursowej podczas gry oraz rozwój kompetencji cyfrowych uczniów.

Gra została zrealizowana z podziałem na dwie kategorie wiekowe.


Uczniowie kl. VI – VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum odnajdywali nieistniejące już miejsca historyczne, wykonywali zadania i rozwiązywali łamigłówki związane z historią niepodległej Polski na terenie Kowali Oleckich. Do realizacji tej części zabawy wykorzystane zostały nowoczesne technologie – smartfony z aplikacją do odczytywania kodów QR. Uczestnicy zabawy pod opieką rodziców, którzy także zaangażowali się w realizację przedsięwzięcia, z ogromnym entuzjazmem wykonywali kolejne polecenia, rozwijając jednocześnie umiejętność pracy zespołowej.

Najsprawniej z zadaniami poradziła sobie grupa w składzie: Kamila Kuźba, Wiktoria Burzyńska, Urszula Wilk oraz Milena Kurek.
Drugie miejsca zajął zespół, w skład którego weszli: Karolina Bandysz, Gabriela Chalecka, Izabela Czerwińska oraz Oliwier Gulbierz.
Trzecie miejsce w grze zajęła grupa w składzie: Julia Naruszewicz, Karolina Czerwińska, Wiktoria Przekop i Maciej Wiszniewski.
Członkowie pozostałych grup, mimo że ukończyli rywalizację poza pierwszą trójką, bawili się znakomicie i z entuzjazmem zapowiedzieli, że w przyszłości chętnie wezmą udział w podobnej zabawie.

W tym samym czasie uczniowie kl. II - III szkoły podstawowej udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kowalach Oleckich, gdzie zagrali w grę w formie ogromnej planszy, na której zaznaczone zostały najważniejsze historyczne miejsca, zabytki i pomniki przyrody. Uczestnicy zabawy odgadywali zagadki, wykonywali zadania oraz rozwiązywali łamigłówki. Wysłuchali także rozmaitych historii o dzielnych Polakach, którzy walczyli o wolną
i niepodległą Polskę.

Dodajmy, że już niebawem na uczniów czeka wyjazd do Gdyni i Gdańska oraz Gminny Quiz Niepodległościowy „Polska Niepodległa”.
SP Kowale Oleckie

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5