Uczniowie SP w Stożnem wspierają misjonarzy

2018-03-08 21:07:55(ost. akt: 2018-03-08 21:24:14)

Autor zdjęcia: Archiwum SP w Stożnem

W Szkole Podstawowej w Stożnem, a także w kościele parafialnym w Szarejkach i kaplicy w Stożnem gościli przedstawiciele MIVA Polska - organizacji pomagającej misjonarzom w zdobywaniu i zakupie środków transportu.

W Szkole Podstawowej w Stożnem, a także w kościele parafialnym w Szarejkach i kaplicy w Stożnem, mieliśmy zaszczyt gościć reprezentantów MIVA Polska (kierownika MIVA – ks. Jerzego Kraśnickiego oraz referenta ds. promocji i informacji Mateusza Sigiela). Przybyli oni na zaproszenie katechetki Ewy Swędrowskiej, dyrektor Aliny Kołpak oraz ks. proboszcza Krzysztofa Wiśniewskiego.

Podczas prelekcji na temat misyjnych środków transportu zaprezentowana została związana z tym wystawa. Ks. dyrektor MIVA podziękował uczniom i rodzicom zaangażowanym w kolędowanie misyjne, z którego część pieniędzy została przeznaczona na powyższy cel. Wsparte zostały następujące projekty: rower dla katechistów z Afryki, misyjny ambulans oraz skuter śnieżny. Do zakupu rowerów przyczynili się też uczniowie naszej szkoły, którzy od grudnia do połowy lutego składali do puszek zaoszczędzone przez siebie pieniądze.
Katechetka Ewa Swędrowska.

MIVA - Mission Vehicle Association
(Stowarzyszenie/Organizacja na rzecz misyjnych środków transportu).

Celem działania MIVA Polska jest pomoc misjonarzom w zdobywaniu i zakupie środków transportu oraz ujednolicenie różnych działań w tym zakresie na terenie kraju. Zajmuje się również promocją dzieła misyjnego pracy polskich misjonarz, a także wspiera działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach propagując model kierowcy – chrześcijanina.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5