Ziemniaczane rarytasy w Korszach. Zobacz zdjęcia

2014-10-03 07:41:40(ost. akt: 2014-10-03 07:45:59)

Autor zdjęcia: Tomasz Lenkowski

W ostatnią środę w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach odbyło się kolejne spotkanie kulinarne. Tematem przewodnim spotkania były ziemniaki.
Na kuchenne zmagania przybyły Panie Krystyna Stadnik, Anna Grzela, Regina Bartoszuk, Jadwiga Sławińska, Janina Lenkowska, Krystyna Rynkiewicz i Janina Suchodolska.

Panie po przyodzianiu fartuszków i krótkim wprowadzeniu ruszyły do boju. Tematem przewodnim spotkania były ziemniaki. Każdy w kuchni miał swoje zadania. Od obierania ziemniaków, tarkowania, krojenia po doprawianie, smażenie i pieczenie. Placek po zbójnicku, babka ziemniaczana czy tradycyjne placki ziemniaczanego to rarytasy, które miały za zadanie przygotować uczestniczki.

Okazało się, że zespół jest bardzo zgrany i przygotowanie ziemniaczanych potraw to dla Pań przysłowiowa „bułka z masłem”. Jako pierwsze na stole degustacyjnym pojawiły się wspaniale doprawione placki ziemniaczane. Następnie placek po zbójnicku i na końcu babka ziemniaczana, która wymagała nieco dłuższego wypieku.

Po wspólnej i przyjemnej pracy w kuchni przyszedł czas na odpoczynek i pogawędki przy kawie. - Jestem pierwszy raz na takim spotkaniu. To bardzo dobra inicjatywa i okazja żeby wyrwać się z domu. Czekam na termin kolejnego spotkania – mówi pani Ania.

Kolejne spotkanie odbędzie się w listopadzie. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Obserwujcie ogłoszenia w gablotach oraz w internecie.

Tomasz Lenkowski


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gość #1502923 | 83.24.*.* 8 paź 2014 20:23

    samorządowcy z korsz przemycali http://telewizjamazurska.pl/2014/10/prz emyt-w-delegacji/

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5