Wieczór przy samowarze

2014-09-10 10:44:45(ost. akt: 2014-09-10 11:00:02)

Autor zdjęcia: Elżbieta Kozłowska

W piątkowe popołudnie w korszeńskiej bibliotece odbyło się niezwykłe wydarzenie. Było to jedyne w swoim rodzaju „Spotkanie przy Samowarze” związane z rosyjską tradycją i kulturą.
Spotkanie rozpoczęła dyrektor biblioteki, która przywitała gości. Następnie zabrał głos burmistrz Korsz. Włodarz miasta przywitał zgromadzoną publiczność, podziękował i pogratulował pracownikom dobrego pomysłu.

Potem wszyscy obejrzeli przygotowana przez wolontariusza biblioteki Kamila prezentację o rosyjskiej kuchni i kulturze oraz radziecki musical z 1934 roku „Świat się śmieje”.

Po sporej dawce kultury przyszedł czas na coś dla podniebienia. Przybyli na spotkanie goście mogli spróbować herbaty parzonej w rosyjskich samowarach, podawanej tradycyjnie z konfiturą. - Rosja bez samowara to nie Rosja – stwierdziła popijając herbatkę pani Ola. Z dań kuchni rosyjskiej do wyboru były pielmienie i podawane na słodko bliny. Był też kawior na krakersie i kwasu chlebowego.

„Wieczór przy Samowarze” odbył się w ramach Programu „Przemiany w Regionie” – RITA Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego operatorem jest Fundacja Edukacja dla Demokracji.

Elżbieta Kozłowska
Fot. Krzysztof Dzięgielewski, Kamil Kozłowski

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: biblioteka

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5