Miał nielegalną broń i amunicję

2014-07-14 11:19:25(ost. akt: 2014-07-14 11:30:00)
Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który bez zezwolenia na swojej posesji przechowywał broń i amunicję. Nielegalne posiadanie broni i amunicji zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.
Kętrzyńscy policjanci dowiedzieli się, że mieszkaniec gm. Korsze posiada w swoim domu nielegalną broń palną oraz dużą ilość amunicji. Funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych 60-latka znaleźli 5 sztuk broni pochodzącej z okresu II Wojny Światowej, amunicję różnego kalibru oraz pociski do broni myśliwskiej. Dodatkowo funkcjonariusze w jednym z pomieszczeń mieszkalnych zabezpieczyli broń gazową. Tadeusz K. został zatrzymany w policyjnym areszcie. Znaleziony arsenał trafi teraz do policyjnego laboratorium. Badania balistyczne, które przeprowadzą biegli w laboratorium kryminalistycznym, pozwolą ocenić stan techniczny broni. Funkcjonariusze wyjaśnią, skąd mężczyzna ją ma.

Nielegalne posiadanie broni i amunicji zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Źródło:KWP Kętrzyn


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5