Kolejny transport z pomocą dotarł do Włodzimierza

2023-11-05 09:00:00(ost. akt: 2023-11-05 10:07:36)

Autor zdjęcia: archiwum ZUwP Koło w Kętrzynie

21 października do Włodzimierza, ukraińskiego miasta partnerskiego Kętrzyna, dotarł już dwunasty transport z pomocą humanitarną.
Jego organizatorami byli Kętrzyńskie Koło Związku Ukraińców w Polsce, Centrum Wolontariatu w Kętrzynie oraz miejscowa parafia greckokatolicka. Tym razem ukraińscy partnerzy otrzymali łóżka, komplety pościeli, pralko-suszarkę, wózek inwalidzki, chodzik, bieliznę termoaktywną, bieliznę wojskową, rękawiczki taktyczne, śpiwory, odzież i buty robocze, bluzy polarowe, konserwy, zupy, żywność bezglutenową, powerbanki, latarki taktyczne, butle gazowe oraz środki higieny. Według zapewnień sekretarza miasta Iwana Juchymiuka, część przywiezionych rzeczy i produktów już kilka dni później trafiła do żołnierzy walczących na froncie.

Obrazek w tresci

Wojna, która trwa na Ukrainie od ponad 600 dni, przynosi wiele ofiar śmiertelnych wśród żołnierzy. Niestety, widać to na miejscowym cmentarzu. Prawie każdego dnia odbywają się pogrzeby żołnierzy ukraińskich, często w bardzo młodym wieku, którzy zginęli z rąk rosyjskich oprawców. Wolontariusze z Polski oddali im hołd składając symboliczny wieniec i zapalając znicze.

- Chciałbym serdecznie podziękować ukraińskiej społeczności w Kętrzynie, polskim przyjaciołom i darczyńcom za okazaną pomoc w tak trudnym dla nas okresie. Dziękuję również wolontariuszom za niestrudzoną pracę i poświęcenie. Jesteśmy wam niezmiernie wdzięczni – powiedział sekretarz miasta.

as

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5