Bezpieczne ferie z policjantami

2023-01-13 09:05:59(ost. akt: 2023-01-13 09:45:57)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Policjanci od kilku dni spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Odwiedzają placówki edukacyjne, by porozmawiać o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw. Bez względu na wiek dzieci licznie uczestniczą w pogadankach, dzięki którym zdobywają wiedzę jak unikać niebezpieczeństw.
W ramach działań „Bezpieczne Ferie 2023” policjanci na terenie całego powiatu kętrzyńskiego spotykają się z uczniami przedszkoli oraz szkół podstawowych. Podczas wizyt funkcjonariusze rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz radzą, jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie, podczas pobytu na zimowisku czy w domu.

Obrazek w tresci

Ważnym elementem spotkania jest także zawsze temat przestrzegania zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach.

Obrazek w tresci

Funkcjonariusze przypominają najmłodszym, jakie formy zabawy na świeżym powietrzu mogą przynieść wiele radości bez wyrządzenia sobie lub innym krzywdy. Policjanci informują, jak należy zachowywać się w pobliżu ulic i nad zamarzniętym akwenem. Najmłodsi zawsze aktywnie uczestniczą w spotkaniach, chętnie udzielając odpowiedzi na zadawane pytania.

Obrazek w tresci

Mając na uwadze fakt, że w obecnym okresie dzieci i młodzież bardzo dużo czasu spędzają przed ekranami komputerów czy telefonów, poruszono temat bezpieczeństwa w sieci. Mówiono o zagrożeniach, które mogą być związane z niewłaściwym korzystaniem z Internetu. Podkreślono jak istotna jest zasada ograniczonego zaufania, ochrona swoich danych i swojej prywatności.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5