Uczniowie z Karolewa szkolą swoje umiejętności na zajęciach praktycznych

2022-12-03 15:07:48(ost. akt: 2022-12-08 15:33:15)

Autor zdjęcia: Janina Fąderska

Doskonalenie umiejętności zawodowych to podstawa dobrych zajęć praktycznych.
Tak właśnie dzieje się na zajęciach praktycznych w szkolnych warsztatach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie. Pod kierunkiem nauczycieli uczniowie doskonalą swoje umiejętności i zdobywają bezcenne doświadczenie.

Młodzi mechanicy mogą pochwalić się naprawą ciągnika rolniczego firmy Zetor Proxima 70, w którym zdiagnozowaną usterką było uszkodzone sprzęgło. Umieją również kłaść instalację elektryczną w ciągniku oraz usuwać skorodowane śruby, wykonują także naprawy silnika w ciągniku Ursus 1224. Doskonalą swoje umiejętności podczas prac spawarką mini-mag, obsługują szlifierkę kątową oraz różne narzędzia i elektronarzędzia.

Dowodem na wszechstronne umiejętności karolewskich uczniów może być także wykonany w warsztatach remont przyczepy jednoosiowej wykorzystywanej w szkole do nauki jazdy ciągnikiem rolniczym. Wspomniana przyczepa przeszła gruntowny remont, polegający na wymianie, uzupełnieniu i dorobieniu wielu elementów oraz na gruntownym jej oczyszczeniu i pomalowaniu.

Tak przygotowani uczniowie z pewnością poradzą sobie z każdą usterką ciągnika czy maszyny rolniczej i bez problemu znajdą pracę w wyuczonym zawodzie.


Janina Fąderska
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karolewo12

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5