Zagrają dla Jasia i powalczą o Puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Dublinach

2022-11-25 09:36:16(ost. akt: 2022-11-25 09:58:36)

Autor zdjęcia: pixabay.com

26 listopada o godz. 8.00 w Hali MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego 12a rozpocznie się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Dublinach. Ideą jest nie tylko sportowa rywalizacja, ale również wsparcie 3,5-letniego Jasia Korshenricha z Kętrzyna.
Do walki o puchar Dyrektora ZK Dubliny staną zakłady karne i areszty śledcze Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Olsztynie oraz reprezentacje kętrzyńskiej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i Nadleśnictwa Srokowo.

Podczas wydarzenia odbędzie się również zbiórka pieniędzy na wsparcie leczenia 3,5-letniego Jasia Korshenricha z Kętrzyna. Chłopiec na początku maja trafił do szpitala w Olsztynie, gdzie zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór - neuroblastoma w IV stopniu zaawansowania. Złośliwiec zajął już 70% organizmu malca. Dlatego czas gra ogromną rolę. Mały bohater się nie poddaje, podobnie jak jego rodzice. Niestety skuteczne leczenie tego w naszym kraju jest praktycznie niemożliwe. Szansą jest leczenie w klinice w Barcelonie. Koszt to ponad 2,5 miliona złotych. Dzięki ludziom o dobrych sercach udało się zebrać ponad 2 miliony. Dzięki temu chłopiec już od pewnego czasu przebywa w Hiszpanii. W ciąż trzeba jednak dozbierać resztę brakującej kwoty.

Patronat nad turniejem objęli Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Olsztynie oraz Burmistrz Miasta Kętrzyna. Organizatorami są Zakład Karny w Dublinach i Rada Sportu przy Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Olsztynie.

Wojciech Caruk

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5