Wszystkich Świętych bez wypadków. Zatrzymano pijanego kierowcę TIR-a

2022-11-04 12:00:00(ost. akt: 2022-11-05 09:02:41)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

W trakcie policyjnych działań związanych z obchodami święta Wszystkich Świętych, od piątku policjanci prowadzili kontrole kierujących, obserwowali ruch na głównych drogach regionu i trasach dojazdowych do cmentarzy. Tam, gdzie było to wskazane, ręcznie kierowali ruchem.
- Pomagali im przy tym również funkcjonariusze innych służb. Wszyscy co roku służą pomocą i dbają o to, by dojazd do cmentarzy oraz powroty do domów przebiegły bezpiecznie i bez niepotrzebnego stresu - mówi asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

W trakcie minionych pięciu dni policjanci na terenie powiatu kętrzyńskiego pracowali na miejscu 10 kolizji drogowych. Ponadto w trakcie prowadzonych kontroli zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. Wśród niech był również ujęty przez obywateli kierowca TIR-a, który nie dość, że był pijany to dodatkowo spowodował kolizje drogową.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 31 października kwadrans przed godz. 16.00. Uczestnicy ruchu drogowego nie zawahali się zatrzymać nietrzeźwego kierującego pojazdem ciężarowym z naczepą, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym i spowodował kolizję najeżdżając na barierki przydrożne. Siedzący za kierownicą 63-latek chciał uciec z miejsca zdarzenia jednak został ujęty przez świadków, którzy także odebrali mu kluczyki i o całej sytuacji powiadomili kętrzyńskich policjantów.

- 63-letni kierowca ciężarowego daf-a miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd zabezpieczyli na parkingu strzeżonym - informuje asp. Piaścik.

Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Swoim lekkomyślnym zachowaniem mężczyzna naraził się na karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5