Aleksandra Jeznach wyróżniona w "Szansie na sukces"!

2022-11-02 13:55:16(ost. akt: 2022-11-02 15:07:47)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

1 listopada Telewizja Polska wyemitowała program "Szansa na sukces". Tym razem uczestnicy zmierzyli się z repertuarem Piotra Szczepanika. Kętrzynianka Aleksandra Jeznach zaśpiewała piosenkę związaną z Mazurami.
"Szansa na sukces" to najstarszy polski program typu talent show. Na TVP2 emitowany jest od 1993 roku, z przerwą w latach 2012-2019. Uczestnicy wykonują repertuar artysty, któremu poświęcony jest dany odcinek. Piosenki, które muszą zaśpiewać są losowane przez prowadzącego. Stawką aktualnej edycji jest udział w koncercie Debiutów Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2023.

Do programu postanowiła się zgłosić kętrzynianka Aleksandra Jeznach. Młoda wokalistka ma już na swoim koncie kilka festiwalowych sukcesów, min. podczas Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję". Teraz przyszedł czas na pokazanie się przed szerszą publicznością. - Nigdy nie przypuszczałabym, że znajdę się w telewizji. Cały czas powtarzałam, że to nie dla mnie, ale życie lubi zaskakiwać. Szczególnie gdy ma się szalone pomysły i lubi się wysyłać zgłoszenia o 2 w nocy - komentuje kętrzynianka.

Program z jej udziałem został wyemitowany 1 listopada. Odcinek był poświęcony twórczości Piotra Szczepanika. W jury zasiedli Maria Szabłowska - dziennikarka i przyjaciółka Piotra Szczepanika oraz Maciej Miecznikowski - śpiewak operowy, wokalista zespołu Leszcze. W muzyczne szranki stanęło siedem osób. Aleksandra Jeznach zaprezentowała się jako druga. Zanim zaczęła śpiewać powiedziała kilka słów o sobie. Obecnie jest studentką drugiego roku psychologii Uniwersytetu SWPS w Sopocie. - Urodziłam się i wychowałam w malowniczym miasteczku Kętrzynie na Mazurach - podkreśliła wokalistka. - Śpiewać zaczęłam już w pierwszej klasie podstawówki, kiedy znajomy moich rodziców, ówczesny kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kętrzynie zaproponował, żebym dla nich zaśpiewała. Jako ośmiolatka zaśpiewałam dla tych osób niepełnosprawnych. Sprawiło mi to ogromną radość, że tak drobną rzeczą, która mi się podoba mogę wprowadzić coś jasnego do ich życia chociaż na chwilę - dodała.

Prowadzący program Marek Sierocki zapytał ją, jak jako młoda osoba odbiera te piosenki, które były popularne w latach 60-tych i 70-tych. - Bardzo się cieszę, że w takim programie my jako młodzi ludzie możemy je odtworzyć, pokazać je trochę na "świeżo". One niosą bardzo ważne treści, które niestety w dzisiejszym świecie są przez nas zapominane. Wrażliwość, jaką te teksty za sobą niosą, jest bardzo ważna - odpowiedziała Jeznach.

Marek Sierocki wylosował dla dziewczyny pochodzącej z Mazur piosenkę mocno związaną z tym regionem - "Goniąc kormorany". Jej wykonanie tego standardu do tego stopnia przypadło do gustu jurorom, że postanowili przyznać kętrzyniance wyróżnienie.

Aleksandra Jeznach to nie pierwsza kętrzynianka dostrzeżona w "Szansie na sukces". W 2019 roku odcinek z Edytą Geppert wygrała Dominika Siwek, która dzięki temu mogła wystąpić w finałowym koncercie. Wcześniej, w 2008 roku Grand Prix programu wyśpiewała Nina Kodorska z Reszla. Dzięki temu wystąpiła na scenie opolskiego festiwalu.

Warto dodać, że swoje pierwsze muzyczne kroki w tym programie stawiały późniejsze gwiazdy estrady, m.in. Justyna Steczkowska, Anna Świątczak, Kasia Stankiewicz, Katarzyna Cerekwicka, Margaret, Ewa Farna, Natalia Szroeder, Ania Wyszkoni czy Daria Zawiałow.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5