Barciany grały najlepiej w Memoriale Mariusza Czajkowskiego. Ale nie o wynik tu chodziło

2022-09-23 18:00:00(ost. akt: 2022-09-23 18:42:55)

Autor zdjęcia: OSP Reszel

Już po raz czwarty strażacy ochotnicy z Reszla zorganizowali turniej piłkarski upamiętniający Mariusza Czajkowskiego, wieloletniego naczelnika OSP Reszel. W zawodach wzięło udział sześć drużyn z powiatu kętrzyńskiego i bartoszyckiego.
Memoriał pamięci Mariusza Czajkowskiego to już stały element strażackiego kalendarza imprez w naszym powiecie. W tym roku zawody, a w zasadzie bardziej strażacka integracja, odbyła się już po raz czwarty. – Tylko raz nie udało nam się przeprowadzić imprezy z uwagi na koronawirusa. Została wtedy odwołana kilka tygodni przed planowanym graniem. Dlatego w piątym roku od śmierci Mariusza gramy turniej czwarty raz – wyjaśnia Andrzej Adamiak, prezes OSP Reszel i główny organizator przedsięwzięcia.

Obrazek w tresci

Na spotkanie przybyło kilkudziesięciu strażaków, ale nie tylko. – Byli też z nami policjanci z Korsz, ratownik medyczny, uczniowie klasy pożarniczej w Reszlu. No i oczywiście brać strażacka – grali druhowie z Reszla, Barcian, Bisztynka, Sątop – Samulewa i strażacy z Komend Powiatowych PSP w Kętrzynie i Bartoszycach. Jednak swoich przedstawicieli miały też choćby jednostki z Korsz, Pilca czy OSP Kętrzyn, no i jak zawsze liczną grupę stanowili reprezentanci powiatu bartoszyckiego. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tyle osób postanowiło spędzić ten dzień właśnie w Reszlu – mówi Andrzej Adamiak.

Jak co roku, strażacy najpierw spotkali się na cmentarzu, by zapalić znicz i powspominać chwilę śp. Mariusza Czajkowskiego. Później uczestnicy przenieśli się na boisko trawiaste Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu. Memoriał otworzyli wspólnie: st. kpt. Kamil Golon, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie, wicestarosta kętrzyński Andrzej Lewandowski, Waldemar Mieszkowski, dyrektor Zespołu Szkół w Reszlu oraz Krystyna Czajkowska i Beata Kilanowska, żona i siostra Mariusza Czajkowskiego.

Obrazek w tresci

Same zawody trwały trzy godziny. Po rozegraniu 15 spotkań systemem „każdy z każdym” najlepszą okazała się drużyna OSP Barciany, która wyprzedziła KP PSP Kętrzyn i KP PSP Bartoszyce. W nagrodę strażacy z Barcian otrzymali puchar ufundowany przez Komendanta Powiatowego PSP w Kętrzynie. Puchar w imieniu drużyny odebrał Szymon Sapieha, były komendant powiatowy, a zarazem jeden z pomysłodawców idei turnieju.

– Nie o wynik sportowy tu jednak chodziło, a o dobrą zabawę. Mecze przebiegały w bardzo dobrej atmosferze, było dużo śmiechu i dla nas właśnie to jest najważniejsze. Najlepszą częścią zawsze jest integracja i poczęstunek, już w naszej remizie – mówią organizatorzy.

Obrazek w tresci

Aby impreza mogła się odbyć, niezbędne było wsparcie osób i instytucji z zewnątrz. – Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że IV edycja zawodów przebiegła zgodnie z planem: burmistrzowi Markowi Janiszewskiemu i wicestaroście Andrzejowi Lewandowskiemu za wsparcie finansowe i logistyczno – organizacyjne, panu Waldemarowi Mieszkowskiemu, dyrektorowi ZS Reszel za udostępnienie obiektów sportowych, panu Edwardowi Szmulowi i niezastąpionym kucharkom z ZSP Reszel za przygotowanie posiłków, panu Romanowi Luchowskiemu za wsparcie finansowe naszej imprezy i wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do organizacji, choćby przybyciem i wspólną zabawą. Dzięki i do następnego! – podsumowuje Andrzej Adamiak.

Obrazek w tresci

Wyniki turnieju:
1. OSP Barciany
2. KP PSP Kętrzyn
3. KP PSP Bartoszyce
4. OSP Reszel
5. OSP Sątopy – Samulewo
6. OSP Bisztynek

Najlepszy bramkarz: Rafał Baran (OSP Barciany)
Najlepszy zawodnik: Piotr Cierpicki (KP PSP Bartoszyce)
Nagroda Fair Play: OSP Bisztynek

Obrazek w tresci

Śp. Mariusz Czajkowski przez ponad 30 lat był funkcjonariuszem Komendy Powiatowej PSP w Kętrzynie oraz druhem OSP Reszel, pełniącym przez lata funkcję naczelnika jednostki. Odszedł w 2017 roku po długiej chorobie. „Maniek” przez lata szkolił ochotników z powiatu kętrzyńskiego, dlatego większość uczestników znał osobiście. Pożarnictwo było jego pasją.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5