Nauka i zabawa w kętrzyńskim ośrodku dla cudzoziemców

2022-08-28 09:56:49(ost. akt: 2022-08-28 10:10:43)

Autor zdjęcia: archiwum W-MOSG

Dzieci ze Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie uczestniczyły w zajęciach języka polskiego połączonych z wykonywaniem prac artystycznych. Przedsięwzięcie zorganizowali nauczyciele z Caritas Polska.
W Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców na terenie Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie odbyła się trzecia w tym roku edycja projektu „Razem: Nauka i zabawa”.

Podczas zajęć podopieczni ośrodka poprzez zabawę uczyli się języka polskiego. Dodatkowo lekcje połączono z pracami artystycznymi. Malowane obrazki, wyklejanki, wycinanki to pamiątki, które pozostały po dobrej zabawie. Podczas letniej aury nie zabrakło również sportowych zmagań. Szczególnie, że Caritas Archidiecezji Warmińskiej przekazał kurtynę wodną, która w upalne dni cieszy się największym zainteresowaniem. Ponadto podopiecznym ośrodka podarowano m.in. artykuły szkolne i higieniczne, środki czystości, żywność, ubrania, czy zabawki.

Dzieci za aktywny udział w nauce i zabawach dostały specjalne dyplomy, prezenty i słodkości.

Źródło: W-MOSG2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5