Funkcjonariusze Straży Granicznej wyruszą na międzynarodową misję do Macedonii

2022-08-08 16:51:52(ost. akt: 2022-08-08 17:04:28)

Autor zdjęcia: archiwum W-MOSG

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i Centrum Szkolenia SG pojadą wspierać macedońskie służby w ochronie granicy. Przez miesiąc będą patrolować macedońsko-grecką granicę, by zapobiec nielegalnej migracji.
Dzisiaj, 8 sierpnia gen. bryg. SG Robert Inglot oraz płk SG Adam Pacuk spotkali się z funkcjonariuszami Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i Centrum Szkolenia Straży Granicznej, wyjeżdżającymi na misję do Macedonii.

Komendanci obu kętrzyńskich jednostek podziękowali funkcjonariuszom za zgłoszenie się do udziału reprezentowania polskiej Straży Granicznej na arenie międzynarodowej. Zaznaczyli, że każda zagraniczna misja jest cennym doświadczeniem i życzyli delegowanym powodzenia podczas VI edycji misji w Macedonii. Komendant W-MOSG gen. bryg. SG Robert Inglot podkreślił również, że wspieranie kolegów z innych państw, pozwoli na wymianę doświadczeń, przede wszystkim w zakresie ochrony granicy tzw. „zielonej”.

Obrazek w tresci

Służba 17 Strażników Granicznych z Warmii i Mazur (13 z W-MOSG i 4 z CSSG) rozpocznie się 14 sierpnia i potrwa do 15 września br. Wyjazd poprzedzi tygodniowe szkolenie zgrywające w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Głównym zadaniem delegowanych będzie ochrona tzw. zielonej granicy. Na misję wyjeżdżają wraz ze sprzętem służbowym do ochrony granicy.

Od początku roku 9 funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyło w operacjach zagranicznych koordynowanych przez Agencję Frontex m.in. w Albanii, Bułgarii i Grecji. 4 funkcjonariuszy obecnie przebywa na misjach zagranicznych, m.in. na Cyprze i Litwie oraz w Mołdawii i Rumunii.

Źródło: W-MOSG

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5