Scream Inc - jedyny oficjalny coverband Metalliki zagra w Kętrzynie!

2022-07-07 20:00:00(ost. akt: 2022-07-07 18:12:01)
Scream Inc.

Scream Inc.

Autor zdjęcia: archiwum Organizatora

Już 9 lipca w kętrzyńskim amfiteatrze przy ul. Kajki powinno być głośno za sprawą grającego utwory Metalliki ukraińskiego zespołu Scream Inc.
W 2008 roku kilku przyjaciół zaczęło grać utwory swoich idoli dla rozrywki – podobno dlatego, że nie mogli doczekać się ich koncertu na Ukrainie. Nie spodziewali się, że już niebawem wygrają festiwal w Kijowie i ruszą w trasę koncertową. Młodzi muzycy zaczęli odnosić sukcesy najpierw na lokalnym rynku, później również w innych europejskich krajach. Ich koncerty wyprzedają się, a kanał na portalu Youtube jest wysoce oceniany i oglądany w Stanach Zjednoczonych i Europie, głównie ze względu na wysoką jakość produkcji. Scream Inc. są też pierwszym i jedynym tribute-bandem, który ma w dorobku symfoniczny koncert S&M. Jeden z najbardziej udanych występów zespołu odbył się 17 kwietnia 2016 w „Moskwa Kremlin Palace”, gdzie na widowni zasiadło ponad 6.000 osób! Ten show stał się największym w historii koncertem - hołdem dla Metalliki.

Scream Inc. to jedyny obecnie oficjalnie zaakceptowany przez Metallicę cover band. W Polsce występował wielokrotnie, ale głównie z orkiestrą symfoniczną. 9 lipca pojawi się w tradycyjnym rockowym zestawie, ale... będą ballady!

Niespodzianką może być również support. TYTA i jej wydany w tym roku album "PACJENT ZERO" to bezpretensjonalna i ofensywna opowieść o podróży pokolenia pozbawionego wymówek, a obarczonego oczekiwaniami. O łyżkach radości w beczkach beznadziei, o miłości i gniewie, o rozczarowaniu autorytetami i zachwycie chwilami. O łapczywym poszukiwaniu szczęścia, wyzwolenia i światła na autostradach rock n rolla, w zaułkach koszmarów i okopach tytoniowego odpału.

Muzyczna pasja przerodziła się w obsesję i projekt pod kryptonimem TYTA w 2015 r. w Warszawie. Pierwszy koncert i narodziny społeczności zespołu TYTA datuje się na wrzesień 2019 r. – klub 2 Koła w Warszawie.

Skład zespołu tworzy czterech muzyków, w tym trzech kętrzynian:
Hebe Thijs – gitara i wokal
Krzesimir Kwasiborski – gitara
Maciej Opala – bas
Maciej Sarwa – perkusja

Największym osiągnięciem zespołu są jego muzyka i teksty w ciałach i ustach jego oddanych fanów i przyjaciół podczas niezliczonych już koncertów, na których wylewane krew, pot i łzy przekazują każdemu całą naszą obsesję, miłość i wyzwalający gniew. Muzyczną twórczość TYTY podsumowuje debiutancki album "PACJENT ZERO" – emocjonalna wiwisekcja zespołu w 11 krwistych kawałkach, która światło dzienne ujrzała dziewiętnastej nocy marca 2022 r. w warszawskim VooDoo Club.

Koncert odbędzie się w sobotę 9 lipca o 19:00 w kętrzyńskim amfiteatrze. Wstęp wolny.

org.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5