Sztab w Kętrzynie podsumował 30. Finał WOŚP

2022-05-09 12:00:00(ost. akt: 2022-05-09 12:45:24)
Rekordowy wolontariusz - Karol Stefański zebrał 3757 zł

Rekordowy wolontariusz - Karol Stefański zebrał 3757 zł

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Ponad 110 tysięcy złotych zebrali wolontariusze podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kętrzynie. Sztab oficjalnie 30 kwietnia podsumował swoją działalność. Społecznicy nie kryją zadowolenia z wyniku jubileuszowego finału.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku 30 stycznia. Od rana w całym powiecie można było spotkać wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami. Kętrzyński Sztab WOŚP kwestował nie tylko na terenie Kętrzyna, ale też w gminie Barciany, w gminie Korsze i w Reszlu. Łącznie było to prawie 100 puszek i ponad 300 osób. Z uwagi na niepewną sytuację covidową organizatorzy musieli rozstawić scenę w plenerze. Na parkingu przy Hali MOSiR rozbrzmiewały gorące, muzyczne dźwięki w wykonaniu m.in. Dominiki Siwek, chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zespołu Sukces, Pawła Brzozy i Pawła Tura. Był też pokaz ratownictwa drogowego OSP Barciany, kąpiel morsów, przejażdżki autem rajdowym Szakal Rally Team i wystawa pojazdów. W hali funkcjonowały m.in. stoiska z ciastami, wystawa motocykli, kiermasz. Można też było wziąć udział w ćwiczeniach crossfit, obejrzeć pokaz rolkarzy, uczniów liceum mundurowego "Fenix" czy występ Warsztatu Terapii Zajęciowej. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się licytacje. Dzień wcześniej wokół Jeziora Górnego odbył się 3. Kętrzyński Bieg "Policz się z cukrzycą - biegnij z sercem".

Tak w wielkim skrócie wyglądał styczniowy finał. Teraz wolontariusze, wzorem poprzednich lat, postanowili się spotkać się i podsumować swoje działania. Tym razem zorganizowali z tej okazji 30 kwietnia imprezę w kętrzyńskim amfiteatrze. — Podczas 30. Finału zebraliśmy 118 489, 94 zł. To oznacza, że ponownie pobiliśmy rekord — przekazuje najważniejszą informację Janusz Mazurkiewicz, od 25 finałów "dyrygent" wolontariuszy. — To piękny wynik. Obawialiśmy się trochę wpływu pogody, więc jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni — mówi Mariusz Kirszyński, szef Sztabu WOŚP w Kętrzynie. Przypomnijmy, że rok temu ostateczny wynik wynosił 109 098,13 zł.

Podczas sobotniej imprezy wręczono podziękowania wolontariuszom i wszystkim osobom, które wsparły działalność sztabu. Ci, którzy nie mogli odebrać podziękowania osobiście na scenie mogą się zgłaszać przez cały maj do Centrum Wolontariatu w Kętrzynie. W programie znalazły się m.in. występy przedszkolaków, uczniów kętrzyńskich podstawówek, seniorów oraz zespołów rockowych z Kętrzyńskiego Centrum Kultury. — Sztab oficjalnie został rozliczony i decyzją Fundacji WOŚP rozwiązany. Decyzje w sprawie dalszej działalności i organizacji kolejnego finału zapadną we wrześniu — mówi Janusz Mazurkiewicz.

Wojciech Caruk


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5