Świąteczny weekend na drogach powiatu kętrzyńskiego

2022-04-20 08:11:51(ost. akt: 2022-04-20 08:24:51)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Nietrzeźwi kierowcy aut, osoby łamiące rażąco przepisy drogowe - to bilans policyjnych interwencji na drogach powiatu kętrzyńskiego podczas Wielkanocy.
W piątek, 15 kwietnia około godz. 18:20 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Reszlu podczas obchodu rejonu w miejscowości Robawy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oraz pojazd marki VW Polo. Już podczas weryfikacji danych kierującego 19-latka okazało się, że mężczyzna w ogóle nie ma prawa jazdy. Dodatkowo wyszło na jaw, że pojazd którym kierował nie ma aktualnej polisy ubezpieczeniowej OC, oraz aktualnych badań technicznych. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem.

Z kolei w sobotę, 16 kwietnia kilka minut po godz 1:00 policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi, którym kierowała 20-letnia kobieta. Jak się okazało 20-latka wsiadła za kierownicę auta nie mając do tego wymaganych uprawnień. Za kierowanie autem nie mając prawa jazdy, kobieta także odpowie przed sądem.

Niespełna godzinę później policjanci zatrzymali do kontroli osobowe volvo na olsztyńskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą auta siedział 32-letni mężczyzna, który również kierował pojazdem nie mając prawa jazdy. Za to wykroczenie mężczyzna odpowie przed sądem.

Tego samego dnia o godz. 21:00 policjanci z Komisariatu Policji w Korszach zatrzymali kierującego VW Polo, który nie zastosował się do znaku drogowego B-2 zakaz wjazdu. Jak się okazało 25-letni kierowca nie miał tylko tego wykroczenia na sumieniu. Od mężczyzny policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 25-latek jest w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna miał blisko 0,5 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd przekazali wskazanej osobie.

W poniedziałek, 18 kwietnia o godz. 13:30 policjanci z Reszla na drodze wojewódzkiej W590 na wysokości miejscowości Robawy w gm. Reszel zatrzymali do kontroli drogowej pojazd maki Volvo. Podczas kontroli od kierującego funkcjonariusze wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. 34-latek tłumaczył, że alkohol spożywał dzień wcześniej. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

Również w poniedziałek kilka minut po godz. 19:00 policjanci z Komisariatu Policji w Reszlu na drodze wojewódzkiej W593 w miejscowości Zawidy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą mężczyznę. 58-latek siedział za kierownicą auta zupełnie pijany. Badanie wykazało, że ma 2,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, ponieważ zostało mu one zatrzymane w 2015 roku. Wkrótce mężczyzna za swoje nieodpowiednie zachowanie odpowie przed sądem.

Ten sam policyjny patrol niespełna 2 godziny później w Reszlu zatrzymał kierującego pojazdem marki Piaggio. Podczas weryfikacji danych kierującego okazało się, że 19-latek kierował pojazdem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenie wszelkich pojazdów mechanicznych wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie obowiązujący do października 2023r. Teraz mężczyźnie za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5