Powstaje kulturalne archiwum miasta

2021-05-14 18:00:00 (ost. akt: 2021-05-14 13:08:50)
TSA na Kętrzyńskim Lecie 2005

TSA na Kętrzyńskim Lecie 2005

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

"Historia przeplatana kulturą" to kolejna inicjatywa Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Inicjatorzy chcą stworzyć kulturalne archiwum miasta. Dlatego proszą o pomoc mieszkańców, którzy mogliby udostępnić zdjęcia i filmy z koncertów, spektakli czy wystaw.
- Poszukujemy starych zdjęć lub materiałów wideo, aby stworzyć z nich większą wystawę, prezentację, archiwizację cyfrową czy galerię online. W ten sposób chcemy przypomnieć i utrwalić dorobek artystyczny i kulturalny naszego miasta - mówi Bartłomiej Zdanowicz, dyrektor Kętrzyńskiego Centrum Kultury.

Poszukiwane są zdjęcia z wydarzeń, spotkań, wernisaży, spektakli, występów, koncertów, działań społecznych. - Krótko mówiąc wszystko, co związane jest z kętrzyńską kulturą, naszym domem kultury oraz lokalnymi artystami jest mile widziane - dodaje Zdanowicz. Zdjęcia i inne materiały zostaną zeskanowane i oddane ich właścicielom.

Pamiątki można dostarczać osobiście do punktu Informacji Turystycznej TravelKetrzyn od poniedziałku do piątku od w godz. 8.00 do 16:00
lub przesłać na adres pocztowy:
Kętrzyńskie Centrum Kultury
ul. Gen. Wł. Sikorskiego 24A,
11-400 Kętrzyn
albo drogą elektroniczną: itketrzyn@it.ketrzyn.pl

- Prosimy, aby w miarę możliwości określić, co się na nich znajduje i kiedy w przybliżeniu zostały zrobione. Data, wydarzenie, kto jest na zdjęciu, lokalizacja, autor zdjęcia - wymienia dyrektor KCK.

Szczegółowe informacje oraz regulamin akcji można znaleźć na stronie internetowej Kętrzyńskiego Centrum Kultury www.kck.ketrzyn.pl

red.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5