Żołnierze pobrali wymazy od nauczycieli

2021-01-16 09:22:52 (ost. akt: 2021-01-16 09:53:50)

Autor zdjęcia: archiwum WOT

Żołnierze 4. Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach badań na obecność koronawirusa wśród mieszkańców powiatu kętrzyńskiego, pobrali wymazy od nauczycieli i pracowników placówek edukacyjnych w Kętrzynie i Korszach.
Działania prowadzone przez żołnierzy 41. Batalionu Lekkiej Piechoty z Giżycka mają na celu wsparcie placówek oświatowych w przygotowaniach do powrotu do szkół zgodnie z wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa sanitarno - epidemicznego w dobie COVID-19.

W środę 13 stycznia zespół wymazowy do pobierania próbek 4. W – MBOT zaczął pracę w Szkole Podstawowej nr 1 w Kętrzynie. Przebadanych zostało ponad 200 nauczycieli i pracowników kętrzyńskich szkół. Tego samego dnia żołnierze pojawili się również w Szkole Podstawowej w Korszach. Tam również pobrano próbki od ok. 200 nauczycieli i pracowników szkół.

Jest to kolejny etap wsparcia placówek oświatowych w województwie.

- Pobieranie wymazów na obecność wirusa stanowi jedną z głównych linii wysiłku żołnierzy wspierających walkę państwa z pandemią koronawirusa - mówi Anna Tunkiewicz, rzecznik 41 Batalionu Lekkiej Piechoty z Giżycka. - Żołnierze WOT wspierają placówki oświatowe nie tylko przez pobieranie wymazów nosowo - gardłowych, dostarczanie środków dezynfekujących, ale są w gotowości do prowadzenia szkolenia przygotowującego personel do pracy w nowym „reżimie sanitarnym” - dodaje.

Szkolenia przeprowadzają żołnierze, którzy swoje doświadczenie rozwijali w ramach operacji „Odporna Wiosna” oraz „Trwała Odporność”, wspierając samorządy, opiekę medyczną oraz służby sanitarne w walce z koronawirusem.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5