Kętrzyńscy radni poparli alarm klimatyczny

2020-11-28 14:57:14 (ost. akt: 2020-11-28 12:18:19)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Naukowcy podkreślają, że zostało nam 10 lat, aby powstrzymać skutki katastrofy klimatycznej. Eksperci apelują, bo susze, fale rekordowych upałów oraz coraz częściej występujące ekstremalne zjawiska pogodowe przybierają na sile każdego roku. Do tej pory alarm klimatyczny w Polsce przyjęły duże miasta, jak Warszawa, Wrocław czy Szczecin. W czwartek, 26 listopada do listy dołączył również Kętrzyn.
Pomysłodawcą petycji ws. przyjęcia stanowiska dotyczącego stanu kryzysu klimatycznego przez Radę Miejską był Grzegorz Bereda, kętrzynianin aktywnie włączający się w ochronę klimatu.

- To pewien sygnał wysłany zwłaszcza od młodego pokolenia, do przedstawicieli samorządu, że to temat, który wymagałby więcej uwagi i troski – mówi Grzegorz Bereda, inicjator petycji.

Radni Miejscy, na czwartkowej sesji, większością głosów (choć nie jednomyślnie) przyjęli stanowisko dotyczące kryzysu klimatycznego. W ten sposób miasto nadaje priorytet działaniom zmierzającym do osiągnięcia neutralności klimatycznej miasta Kętrzyn.

– Mamy świadomość problemu z jakim musimy się zmierzyć w nadchodzących latach, zarówno jako mieszkańcy Kętrzyna, jak i mieszkańcy naszej planety. Musimy się przygotować na zachodzące zmiany klimatyczne. Polityka zielonego Kętrzyna będzie kontynuowana, a nowe działania będą uwzględniały stanowisko w sprawie alarmu klimatycznego – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. - Wiele zależy też od polityki krajowej i wsparcia finansowego dla działań samorządów - dodaje.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mazur #3013977 | 79.124.*.* 29 lis 2020 11:51

    o klimatycznym alarmie to najwięcej do powiedzenia mają inspektorzy ochrony środowiska , którzy są tak zatroskani tym tematem że bardzo chętnie wydają pozwolenia na sprowadzanie śmieci z zagranicy które później w dziwny sposób same podpalają się - nawet w zimę

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5