Potrącenie pieszego na pasach. Policjanci przypominają o szczególnej ostrożności

2020-11-20 18:11:07 (ost. akt: 2020-11-20 18:22:57)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Piesi, rowerzyści i motorowerzyści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przez kierowców, gdy zbliżają się do takich miejsc jak przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. Tej uwagi niestety zabrakło kierowcy VW, który w Kętrzynie na oznakowanym przejściu potrącił 63-latka. Mężczyzna z urazem głowy został przetransportowany do szpitala.
Z policyjnych danych wynika, że najczęstszym powodem niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych jest niedostosowanie prędkości przez kierujących do warunków panujących na drodze, nieustępowanie pierwszeństwa oraz wtargnięcia pieszych na jezdnię. Wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach, a pieszy nie bez powodu nazywany jest niechronionym uczestnikiem ruchu - nie chronią go pasy, poduszki, strefa zgniotu. Chroni go tylko własne ciało i zdrowy rozsądek.

W piątek, 20 listopada doszło niestety do kolejnego groźnego zdarzenia na przejściu dla pieszych. Kilka minut po godz. 11:00 na ul. Chopina w Kętrzynie doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem marki VW Touran nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który schodził już z oznakowanego przejścia. Został mu do pokonania ostatni fragment przejścia. Niestety samochód był szybszy. Ranny 63-latek z urazem głowy został przetransportowany przez karetkę pogotowia do szpitala.

Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności zaistniałego wypadku drogowego.

Źródło: KPP Kętrzyn

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. OsD #3011597 | 10.10.*.* 24 lis 2020 21:29

    Mężczyzna trafił do szpitala ze zmiażdżoną nogą, o płucach nie wspomnę. Zmarł. Powiedzą, że COVID. Ja mówię, ze to kierowca tego VW. Obyś żył z tą świadomością, bydlaku.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. ster #3009752 | 10.10.*.* 21 lis 2020 05:18

    No ,kilka minut po 11 to juz prawie zmrok! Kiepska widocznosc!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5