Miał 1,5 promila. Efekt? "Zaliczone" drzewo i dachowanie [ZDJĘCIA]

2020-11-12 17:53:46 (ost. akt: 2020-11-12 18:33:18)

Autor zdjęcia: OSP Korsze

Dwóch mieszkańców gminy Korsze i Barciany postanowiło chyba zacząć "obchody" Narodowego Święta Niepodległości już dzień wcześniej. Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby nie fakt, że po wypiciu kilku głębszych postanowili wsiąść za kierownicę.
We wtorek, 10 listopada o godz. 21:30 oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na trasie Równina Górna-Drogosze w gminie Korsze.

Obrazek w tresci

fot. OSP Korsze

Z przekazanych informacji wynikało, że pojazd uderzył w drzewo, a następnie dachował natomiast w jego wnętrzu znajduje się jedna osoba która jest zakleszczona. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący mazdą 69-letni mieszkaniec gminy Barciany na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze gdzie uderzył w drzewo po czym pojazd dachował. Mężczyzna był przytomny.

Obrazek w tresci

fot. OSP Korsze

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. 69-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Giżycku.

Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem.

Na miejscu zdarzenia oprócz policji pracowali strażacy z JRG Kętrzyn, OSP Korsze i OSP Drogosze oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Wcześniej tego samego dnia w ręce policji wpadł inny amator jazdy na podwójnym gazie. Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Korszach około godz. 13:45 podczas kontroli swojego rejonu na ul. Mickiewicza zwrócił uwagę na kierującego audi, który wyglądał jakby zasypiał za kierownicą pojazdu. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał pojazd i kierującego do kontroli drogowej.

Już podczas rozmowy z mężczyzną, funkcjonariusz wyczuł od niego woń alkoholu. Badanie wykazało, że 35-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach okazało się, że posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W toku dalszych czynności wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Korsze jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna spędzi w więzieniu 4 miesiące za niealimentację.

35-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce zostanie przewieziony do Zakładu Karnego gdzie odsiedzi zasądzoną karę. Mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem wbrew zakazowi oraz prowadzenie pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5