Przyszli graficy z Zespołu Szkół w Reszlu odwiedzili Targi Opakowań

2020-10-06 17:00:00 (ost. akt: 2020-10-06 17:17:15)

Autor zdjęcia: archiwum ZS Reszel

24 września 12. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations po raz kolejny gościły uczniów z reszelskiego Zespołu Szkół im. Macieja Rataja.
Packaging Innovations to tysiące rozwiązań i innowacyjnych pomysłów, wysokiej jakości opakowań i wydajnej produkcji, nowoczesne maszyny, które ułatwiają i usprawniają pracę wielu przedsiębiorstw. Targi sprzyjają nawiązaniu nowych i utrwaleniu dotychczasowych kontaktów, a przyszli graficy z klas grafiki i poligrafii cyfrowej chętnie skorzystali z tej możliwości. Tradycją warszawskich targów stała się „Strefa Studenta”, w której studenci z całej Polski rywalizują o najlepszy konkursowy projekt swoich opakowań.

Uwagę uczniów z Zespołu Szkół w Reszlu przyciągnęło opakowanie zaprojektowane przez jednego ze studentów krakowskiej uczelni, który zwyciężył w kategorii „Wrażenie”. Autor zaprezentował projekt „Animki - opakowanie na witaminy dla dzieci”. Wszystkie projekty zainspirowały uczestników do prób tworzenia opakowań, które znalazłyby zastosowanie w szarej codzienności.

Targi to także doskonała okazja, by wymienić doświadczenia i dowiedzieć się, jak wygląda nauka na wyższych uczelniach. Dla uczniów reszelskiej szkoły to niesamowite doświadczenie, dzięki któremu mogli rozeznać się w branży. Branży, która nie stoi w miejscu. Potrzeby świata wciąż ulegają zmianom, stąd konieczność trzymania ręki na pulsie, by być na bieżąco z nowinkami i trendami na rynku opakowań.

Aleksandra Kuligowska


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5