Trzej mężczyźni zatrzymani. Byli poszukiwani przez sąd

2020-09-30 16:52:44 (ost. akt: 2020-09-30 15:09:27)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Policjanci każdego dnia zatrzymują osoby, które próbują uniknąć konsekwencji za popełnione przestępstwa czy wykroczenia. W tym celu poszukiwani podejmują różnego rodzaju działania mając nadzieję, że może ktoś zapomni, nie zapuka skoro świt do drzwi z nakazem, nie namierzy, nie zatrzyma. Tak się jednak nie dzieje. Policjanci są skuteczni w ustalaniu miejsc pobytu poszukiwanych, a zmiany miejsc zamieszkania nie są dla nich przeszkodą.
30 września policjanci z Komisariatu Policji w Korszach w jednym z mieszkań na terenie gminy zatrzymali 41-latka. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie trzech nakazów wydanych przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. 41-latek na swoim koncie ma przestępstwo krótkotrwałego użycia pojazdu, kradzieży z włamaniem oraz wykroczenie zakłócenia porządku będąc pod działaniem alkoholu. Zgodnie z wydanymi podstawami przez sąd mężczyzna ma do odbycia łączną karę 1 roku pozbawienia wolności.

Do kolejnego zatrzymania doszło na terenie gminy Kętrzyn. Tu z kolei dzielnicowi dzięki dobremu rozpoznaniu terenu ustalili gdzie może przebywać poszukiwany 49-latek, który od dłuższego czasu ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna poszukiwany był przez miejscowy sąd za niealimentację. Zgodnie z wydanym zarządzeniem 49-latek trafił do Zakładu Karnego gdzie spędzi najbliższy miesiąc.

Kolejny poszukiwany został zatrzymany również przez dzielnicowych którzy poprzez dobre rozpoznanie rejonów służbowych i regularny kontakt z lokalną społecznością ustalili miejsce przebywania osoby ukrywającej się przed organami ścigania. Funkcjonariusze ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Srokowo przebywa poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie 70-latek. Dzielnicowi pojechali we wskazane miejsce i zastali tam zaskoczonego widokiem policjantów mężczyznę. 70-latek ma do odbycia karę 0,5 miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże. Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnej celi.

Wszyscy poszukiwani zostali przewiezieni do aresztów śledczych, gdzie odbędą zasądzone kary pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5