Wiktoria i Maciej na książęcym tronie

2020-06-01 16:00:00 (ost. akt: 2020-06-01 15:22:26)

Autor zdjęcia: archiwum rodzinne

Ponad 20 osób z powiatu kętrzyńskiego kandydowało do korony Małej Księżniczki i Małego Księcia. Ostatecznie to 3 - letnia Wiktoria Skonieczko z Niedział (gm. Barciany) i 11 - miesięczny Maciej Kamiński z Kętrzyna zasiądą na książęcym tronie.
Nasz plebiscyt na Małą Księżniczkę i Małego Księcia od wielu lat cieszy nieustającą popularnością. Nic dziwnego. Każdy chciałby się kiedyś poczuć jak prawdziwy książę czy księżniczka. Taką szansę miały nasze pociechy. Najpierw rodzice i opiekunowie zgłaszali kandydatury swoich dzieci. Łącznie otrzymaliśmy 23 zgłoszenia. W dalszej kolejności rozpoczął się etap głosowania. I tutaj nie brakowało emocji. Całe rodziny i rzesze znajomych oddawały głosy na swoich faworytów. W sumie oddano 1743 głosów. Cała zabawa trwała prawie miesiąc. Ostatecznie to Wiktoria i Maciej zdobyli najwięcej głosów, wygrywając tym samym w powiecie kętrzyńskim.

Wybór Książęcej Pary nie był wcale oczywisty. O koronę walczyło 10 dziewczynek. Oddano na nie w sumie 963 głosy. Wiktoria Skonieczko, nasza Mała Księżniczka, do końca rywalizowała dziewczynkami, które ostatecznie zdobyły kolejne miejsca na podium: 4 - letnia Martyna Krakowiak z Korsz (231 głosów, 24%) i 6 - letnia Hanna Beczek z Suchawy (gm. Barciany, 215 głosów, 22,3%). Zwyciężczyni otrzymała 264 głosy (27,4%).

Wśród chłopców do gry o tron stanęło 13 młodzieńców. Rywalizację wygrał 11 - miesięczny w momencie przystąpienia do zabawy Maciej Kamiński z Kętrzyna, który otrzymał 215 głosów (27,6%). Do samego końca chłopiec „czuł oddech” 21 - miesięcznego Grzegorza Kłysa (180 głosów, 23,1%) ze Studzieńca (gm. Korsze). Trzecie miejsce zajął roczny Kuba Pudłowski (155 głosów, 19.9%) z Sątoczka (gm. Korsze). Łącznie na wszystkich trzynastu chłopców zagłosowano 780 razy.

Zgodnie z obietnicą książęca para trafia na okładkę aktualnego wydania "Gazety w Kętrzynie".

Ostateczna klasyfikacja Małych Księżniczek powiatu kętrzyńskiego:

1. Wiktoria Skonieczko, 3 lata, Niedziały (gm. Barciany)
2. Martyna Krakowiak, 4 lata, Korsze
3. Hanna Beczek, 6 lat, Suchawa (gm. Barciany)
4. Natalia Całuch, 5 lat, Suchawa (gm. Barciany)
5. Natalia Jagosiak, 3 lata i 11 miesięcy, Kętrzyn
6. Lena Strankowska, 2 lata i 8 miesięcy, Muławki (gm. Kętrzyn)
7. Kaja Blicharz, 18 miesięcy, Kętrzyn
8. Maria Anna Anglewicz, 3,5 roku, Kętrzyn
9. Nadia Szkatula, 1 rok, Kętrzyn
10. Iga Lakei, 8 miesięcy, Korsze

Ostateczna klasyfikacja Małych Książąt powiatu kętrzyńskiego:

1. Maciej Kamiński, 11 miesięcy, Kętrzyn
2. Grzegorz Kłys, 21 miesiecy, Studzienic (gm. Korsze)
3. Kuba Pudłowski, 1 rok, Sątoczek (gm. Korsze)
4. Tymoteusz Chwedun, 1,5 roku, Kętrzyn
5. Oskar Kruschke, 7 miesięcy, Korsze
6. Oskar Paszkiewicz, 3 tygodnie, Kętrzyn
7. Oliwier Szulc, 5,5 roku, Kętrzyn
8. Szymon Malus, 9 miesięcy, Kaskajmy (gm. Kętrzyn)
9. Bartosz Dymek, 4 miesiące, Kętrzyn
10. Marcel Piwiszkis, 2 lata, Korsze
11. Dominik Skonieczko, 1,5 roku, Niedziały (gm. Barciany)
12. Mateusz Dragun, 2,5 roku, Kętrzyn
13. Miłosz Bukowski, 2,5 miesiąca, Łankiejmy (gm. Korsze)


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (1 czerwca) wydaniu m.in.


gietrzwałd jubileuszNa wakacje na świętą Warmię
Pandemia sprawiła, że większość z nas wakacje spędzi w kraju. Samorządowcy chcą przyciągnąć turystów na Warmię. — Chcemy zaoferować nowy produkt – Szlak Świętej Warmii – mówi Andrzej Abako, starosta powiatu olsztyńskiego.

Powstanie państwowa sieciówka?
To całkiem realny scenariusz. Zapowiedział to Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. I nie chodzi o lokalną sieć, a o coś dużo większego. Ekonomiści i przedstawiciele branży patrzą na ten pomysł z dużą dozą sceptycyzmu.

Moje najpiękniejsze wspomnienie z dzieciństwa
Dlaczego warto pielęgnować wspomnienia? Proste. Bo są jedynym, co kiedyś nam pozostanie. Wspomnienia mają niesamowitą moc przywoływania dobrych emocji. Czemu tak rzadko z tego korzystamy? W pośpiechu dnia codziennego zapominamy o tych chwilach. Udało nam się jednak zachęcić kilka osób do wspomnień z najpiękniejszego okresu ich życia - dzieciństwa.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5