Alfa sięga po coraz większy kaliber

2019-10-21 10:00:00 (ost. akt: 2019-10-21 10:04:00)
Strzelectwo to dla młodych i świetna zabawa, i droga rozwoju

Strzelectwo to dla młodych i świetna zabawa, i droga rozwoju

Autor zdjęcia: KS Alfa Kętrzyn

Sobotni poranek, 12 października pod Kętrzynem miał zapach... prochu. Wszystko za sprawą mocno obsadzonych, IV Zawodów Klubu Strzeleckiego Alfa, które sprowadziły do naszego powiatu aż 41 ekspertów od broni palnej z całego regionu
Na liście miast, które wystawiły swych reprezentantów, pojawiły się takie kluby jak m.in. Sokół Ryn, Snajper Mrągowo, Garda Ostróda czy VIP LOK Olsztyn. Małe zamieszanie wśród kibiców wprowadzili strzelcy ze... Szkocji. Na międzynarodowy charakter wydarzenia w Alfie trzeba będzie jeszcze jednak odrobinę poczekać. Wbrew pozorom nie chodziło bowiem o snajperów w tradycyjnych szkockich kiltach, a o przedstawicieli miejscowości z gminy Raczki (województwo podlaskie). Rozwój sportów strzeleckich w Kętrzynie i tak cechuje jednak wysokie, solidne tempo.

— Jednym z naszych atutów, dzięki którym coraz chętniej odwiedzają nas przyjezdni, jest posiadanie własnej strzelnicy z 5 osiami (ulokowana w podkętrzyńskich Gałwunach - przyp. K. K.). Pozwala to na przeprowadzanie aż 5 konkurencji strzeleckich jednocześnie. A co za tym idzie, zawodnicy nie muszą czekać godzinami, by ukończyć każde z wyzwań — mówi Michał Kamiński z KS Alfa. Jak przekonuje, strzelectwo - wbrew niesprawiedliwym stereotypom - to sport nie tylko bezpieczny, ale i... rodzinny. — To idealna forma spędzania wolnego czasu. Często odwiedzają nas całe rodziny. To sport, który uczy pokory i dyscypliny w każdej grupie wiekowej.

Złoto na celowniku
Organizatorzy postawili przed uczestnikami sześć wyzwań. W konkurencji "karabin OPEN" wszystkie trzy miejsca na podium zgarnęli reprezentanci Sokoła Ryn: Wojciech Dziokan (98 pkt!), Krzysztof Przeorek (95 pkt) i Jerzy Dziokan (89 pkt). Czwartą lokatę zgarnął Robert Chełstowski (Alfa Kętrzyn). W "karabinie STANDARD" bezkonkurencyjni okazali się natomiast "Szkoci" z klubu Marksman: Jarosław Kotarski (79 pkt), Zbigniew Kochański (78 pkt) i Krystian Korowczyk (74 pkt). Tuż za "pudłem", choć praktycznie bez pudłowania, uplasował się Jacek Zacharek (Alfa Kętrzyn), za którym zmagania kończyli jego klubowi koledzy: Piotr Wasilewski (5.), Henryk Lachowicz (6.) i Jarosław Cebula (7.).

Pierwsze złoto dla gospodarzy, w boju na pistolet bocznego zapłonu, ustrzelił wspomniany Henryk Lachowicz. Srebro padło łupem Piotra Wysockiego (Marksman Szkocja), zaś trafił do Bolesława Bagińskiego (Alfa Kętrzyn). Z pistoletem centralnego zapłonu jednak już tak kolorowo nie było. Na najwyższy stopień podium wskoczył Arkadiusz Mątwicki (Garda Ostróda), który o włos wyprzedził Piotra Wasilewskiego i Henryka Lachowicza (obaj Alfa Kętrzyn).
W starciu największego kalibru (i to dosłownie), na strzelby gładkolufowe (OPEN), konkurentów daleko za plecami zostawił faworyt KS Alfa - Michał Wyrozębski, który w strefie medalowej znalazł się ze Zbigniewem Kochańskim (Marksman Szkocja) i Jackiem Zacharkiem (Alfa Kętrzyn). W konkurencji "strzelba gładkolufowa STANDARD" złoto i brąz pozostało - bez zmian - w rękach kętrzynian. Srebro wzbogaciło jednak zawodniczy dorobem Mariusza Zuzgi z KS Snajper Mrągowo.

Kiedy strzelecka rywalizacja ponownie zagości w Gałwunach pod Kętrzynem? — Kolejne, a zarazem ostatnie już w tym roku zawody na naszej klubowej strzelnicy, odbędą się 16 listopada. Serdecznie zapraszamy nie tylko "stałych" uczestników, ale i wszystkich tych, którzy rozważają przygody z tym pięknym sportem. Nawet jeśli tylko w roli kibica — podsumowuje Michał Kamiński z KS Alfa Kętrzyn.

Kamil Kierzkowski


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5