Dobra wiadomość dla działkowiczów. Rusza remont Rynkowej

2019-09-30 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-30 13:03:52)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

KĘTRZYN II Z początkiem października rozpocznie się remont ulicy Rynkowej. To dobra wiadomość dla właścicieli działek, którzy czekali na to przez wiele lat.
Burmistrz Kętrzyn, Ryszard Niedziółka, podpisał 25 września umowę na remont ulicy Rynkowej w Kętrzynie. Wykonawcą inwestycji wyłonionym w drodze przetargu jest konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.
- To dla nas szczególna inwestycja, bo jej realizacja to wynik starań mieszkańców miasta, którzy remont ulicy Rynkowej w ubiegłym roku zgłosili jako wniosek do Budżetu Obywatelskiego na ten rok. To najlepszy przykład, że wspólnie decydujemy o tym jak wygląda nasz Kętrzyn i poprawiamy komfort życia jego mieszkańców – podkreślił burmistrz Miasta, Ryszard Niedziółka.
Do przetargu stanęły cztery podmioty. Remont odcinka drogi o długości 420 metrów ma kosztować 289.000 zł. Prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu, a przewidywany termin zakończenia remontu to koniec października 2019.

Ryszard Niedziółka przypomniał też, że ta modernizacja jest ważna ze względu na kolejne plany inwestycyjne w tym obszarze. Miasto zabiega o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na wykonanie połączenia ulicy Rynkowej i ulicy Górnej. - Rozstrzygnięcie w tej sprawie ma zapaść w grudniu - poinformował włodarz Kętrzyna.

Co zostanie wykonane w ramach inwestycji? - Wszyscy wiemy, jaki jest obecnie stan tej ulicy. Nie jest on najlepszy. Teraz zyska ona przede wszystkim nową nawierzchnię z masy bitumicznej - poinformował Jacek Pasik z Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.

Wojciech Caruk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. długi #2802505 | 82.177.*.* 10 paź 2019 11:22

    Coś nie widać tego remontu....niby od początku października a tu już 10 i żadnych prac...chyba, że skończą w październiku ale 2020....

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5