Jarmark „Z malowanej skrzyni”: Przeciw rosyjskiej agresji

2019-05-24 17:07:07 (ost. akt: 2019-05-24 17:10:07)
Już po raz 33. w Kętrzynie, w hali widowiskowo-sportowej MOSiR przy ulicy Kazimierza Wielkiego, 26 maja odbędzie Regionalny Ukraiński Jarmark Folklorystyczny “Z malowanej skrzyni”.
W pierwszej części tradycyjnego święta kultury ukraińskiej artyści z Ukrainy, w tym również wojskowi, oddadzą cześć żołnierzom ukraińskim, którzy polegli w wojnie wywołanej przez Rosję 5 lat temu. Według oficjalnych danych zginęło ponad trzy tysiące obrońców Ukrainy i około dziesięciu tysięcy cywilnych mieszkańców Donbasu.

W pierwszej części święta kultury w uroczystym koncercie pod nazwą „Bohaterowie nie umierają” udział weźmie orkiestra wojskowa „Breeze” z Odessy, frontowa grupa „Kule” ze Lwowa i zespół muzyczny „The Rohies” ze Lwowa, uczestnik dziesiątków koncertów dla żołnierzy bezpośrednio na froncie. W widowisku, które rozpocznie się w niedzielę o godz. 13.00, udział weźmie również grupa wokalna „Lisowa Pisnia” z Bartoszyc.

W tradycyjnym widowisku pod nazwą „Z ludowej krynicy, które rozpocznie się tuż po pierwszym koncercie, udział weźmie Zespół ukraińskiego Tańca Ludowego „Czeremosz” z Węgorzewa Zespół ukraińskiego Tańca Ludowego „Weseli Czerewyczky” ze Lwowa, grupa wokalna „Wodohraj” z Bartoszyc i wspomniani wcześniej wykonawcy z Odessy i Lwowa.

sm

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5