Polski Czerwony Krzyż przekazał miastu specjalistyczne rowery. Od kwietnia otwiera ponownie swoje biuro [GALERIA]

2019-03-11 17:50:00(ost. akt: 2019-03-11 18:30:08)
Do Informacji Turystycznej trafiło sześć rowerów

Do Informacji Turystycznej trafiło sześć rowerów

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Osoby niepełnosprawne, mieszkańcy miasta i turyści mogą skorzystać z wypożyczalni rowerów, która właśnie rusza przy współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem
Warmińsko – Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie przekazał sześć trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych samorządowi Kętrzyna. Z rowerów będą mogli korzystać zarówno turyści jak i mieszkańcy miasta. Wypożyczalnia właśnie rozpoczyna swoje funkcjonowanie w Informacji Turystycznej przy Placu Józefa Piłsudskiego 10 A.

Skorzystać z rowerów będą mogły w pierwszej kolejności osoby niepełnosprawne, ale też mieszkańcy miasta i turyści. Pojazdy są różnej wielkości, dostosowane do wieku ewentualnych korzystających. Każdy ma trzy koła, specjalnie wyprofilowaną ramę i przerzutki usytuowane w manetce. Średni koszt jednego roweru, to kwota około 2100 zł. Pieniądze na ten cel PCK pozyskało w ramach ogólnopolskiej akcji "Tekstylia", czyli zbiórki odzieży używanej do specjalnych kontenerów. Takie pojemniki stoją również na terenie Kętrzyna. — Większość ubrań trafia do potrzebujących. Nadwyżkę sprzedajmy, a uzyskany dochód przekazujemy na działalność statutową, w tym m.in. zakup rowerów rehabilitacyjnych — mówi Sławomir Kowalikowski, koordynator akcji.

W czasie oficjalnego przekazania poinformowano również dziennikarzy, że Polski Czerwony Krzyż otworzy ponownie swoje kętrzyńskie biuro. W ubiegłym roku zostało ono zlikwidowane. — Wpłynęło na to wiele czynników. Nie wracamy jednak do przeszłości i już od 1 kwietnia wznawiamy działalność w Kętrzynie — poinformowała Dorota d`Aystetten, dyrektor Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK w Olsztynie. — Mam nadzieję, że PCK będzie aktywnie uczestniczyło w życiu naszego miasta — dodał Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. Osobą odpowiedzialną za funkcjonowanie biura, które swoją siedzibę będzie miało ponownie przy ul. Miejskiej 7 będzie wieloletni wolontariusz Ariel Szumiński.

Już dwa lata temu po raz pierwszy przekazano w Kętrzynie takie rowery. Trzy pojazdy trafiły m.in. do Warsztatu Terapii Zajęciowej i osób indywidualnych. Od 2018 roku PCK w porozumieniu z samorządami tworzy wypożyczalnie tego typu rowerów, z których bezpłatnie mogą korzystać osoby niepełnosprawne. W 2019 roku takie rowery trafiły również do gminy Barciany.

Wojciech Caruk
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kolarz #2695856 | 89.228.*.* 11 mar 2019 18:49

    Żeby wpaść na taki pomysł z rowerami to trzeba mieszkać w Giżycku,gdzie porobione są tam ścieżki rowerowe w mieście luks. Kętrzyn tych ścieżek w mieście ma tyle co nic a i topografię ukształtowania terenu mamy zgoła inną jak Giżycko.Dam Panu Wróblowi normalny rower i ciekawe czy pojeżdzi po wszystkich ULICACH w Kętrzynie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5