Przed nami derbowy maraton. Na początek MKS - Granica

2016-10-14 19:58:06(ost. akt: 2016-10-14 18:02:43)
Piotr Trafarski (oddaje strzał) i Piotr Kozłowski to dwaj najgroźniejsi zawodnicy MKS-u. Czy w sobotę poprowadzą swój zespół do zwycięstwa?

Piotr Trafarski (oddaje strzał) i Piotr Kozłowski to dwaj najgroźniejsi zawodnicy MKS-u. Czy w sobotę poprowadzą swój zespół do zwycięstwa?

Autor zdjęcia: Damian Lemański

Trzy derbowe weekendy z rzędu - piłkarski kalendarz nie mógł zrobić lepszego prezentu kibicom w naszym powiecie. Nasi mierzą się ze sobą na koniec rundy, a to oznacza, że latem spotkania te nabiorą jeszcze większej wagi. Walka o punkty już teraz trwa jednak w najlepsze.
W sobotę derby, do których kibice zdążyli już trochę przywyknąć. MKS z Granicą spotykał się bowiem dość często, ale za każdym razem na boisku działo się sporo. W poprzednich rozgrywkach oba zespoły grały w III lidze, a w dwumeczu padł remis 1:1. W ostatnich pięciu sezonach zespoły z Korsz i z Kętrzyna w lidze walczyli ze sobą aż ośmiokrotnie. Statystyki tych meczów są typowo derbowe - cztery razy wygrywała Granica, cztery razy górą byli gracze MKS-u, remisu nie było ani razu. W meczach rozgrywanych na obiekcie MKS-u częściej (trzykrotnie) wygrywali gospodarze. Mają też dużo lepszy bilans bramkowy, a to głównie za sprawą meczu w sezonie 2012/13, gdy rozgromili Granicę aż 7:0. Co ciekawe, w starciach z Granicą niezwykle skuteczny był zawsze Piotr Kozłowski, który i w sobotę będzie jednym z najgroźniejszych zawodników gospodarzy.


2011/12:
MKS Korsze - Granica Kętrzyn 1:3
Paweł Chwaszczewski 75 - Paweł Kowalewski 21, 33 (k), 52


Granica Kętrzyn - MKS Korsze 2:1
Paweł Kowalewski 33, 38 - Michał Miller 85 (k)

2012/13:
MKS Korsze - Granica Kętrzyn 7:0
Piotr Trafarski 33, 41, Piotr Kozłowski 45, Michał Miller 52, 65, 73, Paweł Sawicki 90

Granica Kętrzyn - MKS Korsze 2:0
Paweł Kowalewski 63 (k), Paweł Sawicki 75 (s)

2013/14:
Granica Kętrzyn - MKS Korsze 1:2
Damian Mazurowski 90 - Piotr Kozłowski 68, Michał Miller 75

MKS Korsze - Granica Kętrzyn 4:0
Jacek Miłek 5, Piotr Kozłowski 28, Michał Miller 56, Paweł Sawicki 87 (k)

2015/16:
MKS Korsze - Granica Kętrzyn 1:0
Piotr Kozłowski 52

Granica Kętrzyn - MKS Korsze 1:0
Paweł Miłoszewski 90Historia spotkań MKS z Granicą (ostatnie pięć sezonów):

No właśnie, statystyki to jedno, a rzeczywistość - drugie. W tym sezonie obie drużyny spisują się podobnie, choć w ostatnich meczach widać przebudzenie Korsz. Przed startem rozgrywek MKS był typowany jako jeden z najlepszych zespołów, tymczasem po słabym starcie Korsze zadomowiły się w środku stawki. Mecze z czołówką potwierdziły jednak, że forma drużyny Zbigniewa Marczuka jest coraz wyższa. W tygodniu w obozie gospodarzy najbardziej obawiano się o stan zdrowia Piotra Trafarskiego. Puniek przed tygodniem opuścił boisko z urazem, ale wszystko wskazuje na to, że na derby będzie gotowy.
W Kętrzynie, podobnie zresztą jak w Korszach, tonują nastroje. Trener Mirosław Miller zapowiada, że do meczu z Korszami podchodzi jak do każdego innego spotkania o punkty. Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagra Mateusz Michałowski, pod znakiem zapytania stoi też występ Łukasza Swachy - Sock, który zmaga się z kontuzją. To, co najbardziej martwi zawodników obu drużyn to... stan murawy. Deszczowy początek października sprawił, że boisko w Korszach jest grząskie. A w takich warunkach grać w piłkę będzie trudno.


Śledź z nami na żywo przebieg derbów! W sobotę zapraszamy na tekstową relację live prosto ze stadionu w Korszach. Zapraszamy na ketrzyn.wm.pl!

UWAGA:

Co na innych boiskach? Orlęta Reszel jadą do Gołdapi, a celem jest sprawienie kolejnej niespodzianki. Po remisach ze Zniczem Biała Piska i GKS Wikielec także Rominta wydaje się być zespołem, z którym reszelanie są w stanie nawiązać walkę. Wynik pozostaje sprawą otwartą, choć oczywiście to gospodarze są faworytem w tym meczu. Wilczek Wilkowo jedzie na trudny teren do Pisza, ale trener Rafał Sokołowski zapowiada, że interesuje go wygrana. Także w sobotę gra Jurand Barciany, który na własnym stadionie podejmie outsidera rozgrywek, Start Kozłowo. Dzień później w Łankiejmach Tytan zmierzy się z Olimpią Miłki.


MKS Korsze - Granica Kętrzyn, sobota, 15.30
Rominta Gołdap - Orlęta Rema Reszel, sobota, 14.00
Mazur Pisz - Wilczek Wilkowo, sobota, 15.30
Jurand Barciany - Start Kozłowo, sobota, 15.30
Tytan Łankiejmy - Olimpia Miłki, niedziela, 14.00

Piłkarski weekend:

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5