Nieznani weterani sceny rockowej w Kętrzynie

2016-02-11 12:33:56 (ost. akt: 2016-02-11 12:39:09)
Zespół Nadmiar podczas poprzedniej wizyty w Kętrzynie.

Zespół Nadmiar podczas poprzedniej wizyty w Kętrzynie.

Autor zdjęcia: Marek Szymański

Grupa Nadmiar była już w Kętrzynie i zostawiła po sobie ciepłe wspomnienia. Mimo, że na poprzednim koncercie nie było porażającej frekwencji, zespół liczy, że tym razem będzie lepiej. W składzie pilskiej grupy można znaleźć m.in. uroczą perkusistkę, jak też wokalistę, który błysnął w telewizyjnym show.
Zespół, który pojawi się w Kętrzynie 19 lutego, funkcjonuje już ponad dwie dekady. Nadmiar powstał w 1994 roku w Pile. Choć muzycy występowali na najważniejszych blues-rockowych scenach w kraju i z najważniejszymi wykonawcami z tych kręgów, to trudno mówić w ich przypadku o karierze.

Grupa grała m.in. podczas festiwalu Rawa Blues w 1995 roku, gdzie została doceniona nagrodą publiczności. W tym samym roku Nadmiar został również laureatem festiwali Ananke i Blues nad Bobrem (wyróżnienia indywidualne) oraz na Skierniewickiej Nocy Bluesowej. Kolejny rok przyniósł wielkopolskim muzykom występy na Bluesie nad Pilawą, Nocy Bluesowej w Rawie Mazowieckiej, toruńskim Blues Meetingu, a także chorzowskiej Bluestracji.

W tym czasie zespół dzielił scenę z takim artystami, jak: Hoo Doo Man’s Band, Aron Barton’s Chicago Blues Stars, John Primer, Junior Wells, Carlos Johnson, Nocna Zmiana Bluesa, Dżem, Gang Olsena Shakin’ Dudi Orchestra, Easy Rider i wieloma innymi. Dość powiedzieć, że Nadmiar zagrał do tej pory blisko 1000 koncertów, pojawiając się również w TVP 2, telewizjach lokalnych i rozgłośniach radiowych.

W Kętrzynie pilanie zagrali w 2012 roku, dokładnie 12 maja. Dali wówczas bardzo dobry występ w amfiteatrze, a we wspomnieniach lokalnych fanów bluesa i rocka, obecnych na tamtym koncercie zachowała się na pewno urocza perkusistka i charyzmatyczny wokalista. Dzisiaj w zespole pozostała tak Hania Brzezińska, owa perkusistka, jak i Damian Michalski. Wokalista Nadmiaru wystąpił w międzyczasie w piątej edycji dwójkowego Voice of Poland. Z ciekawszych informacji o zespole na pewno warto też zauważyć udział Nadmiaru na wydawnictwie „Antologia Polskiego Bluesa cz.2”, na którym znalazł się utwór „Mała uliczka”.

Wspomniany utwór pojawił się podczas poprzedniego koncertu, niewykluczone, że pojawi się także teraz. — Kilka lat upłynęło, trochę inne granie będzie teraz — zapowiada Sławek Szpot, gitarzysta. Nadmiar wystąpi w City Clubie 19 lutego.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5