Jarmark wstępem do miejskiej wigilii
2015-12-09 20:26:30(ost. akt: 2015-12-10 14:06:13)
Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Wigilia Miejska na stałe wpisały się w kalendarz miejskich wydarzeń kulturalnych. Przez trzy dni od 18 do 20 grudnia w godzinach 10:00-18:00 chętni będą mogli kupić świąteczne ozdoby i spróbować tradycyjnych świątecznych dań.
Każdy będzie mógł znaleźć ozdoby choinkowe czy wyroby rękodzielnicze, takie jak: szydełkowe maskotki i ozdoby, wyroby ze sznurka sizalowego, drewna, wełny, a także obrazy, kartki świąteczne i stroiki. Nie zabraknie także czegoś na wigilijny stół. Na Jarmarku Bożonarodzeniowym znajdziemy regionalne produkty: wędliny własnej roboty, chleby na zakwasie, smalec z ziołami oraz naturalne przyprawy, zioła i herbaty. Na stoiskach będzie można spróbować potraw przygotowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
Jarmark zakończy Wigilia Miejska, na którą zapraszamy wszystkich mieszkańców Kętrzyna. W niedzielę o godz. 16:00 na placu Piłsudskiego Burmistrz Miasta przywita wszystkich przybyłych na wigilię. Następnie odbędzie się przekazanie Krzysztofowi Hećmanowi światełka pokoju. Podczas spotkania nie zabraknie dzielenia się opłatkiem, tradycyjnych potraw i oczywiście św. Mikołaja, który przywiezie prezenty dzieciom.
W programie:
- wspólne kolędowanie;
- degustacja potraw wigilijnych;
- występy lokalnych chórów;
- kiermasz regionalnych produktów i rękodzieła;
- spotkanie ze Św. Mikołajem.
Źródło: KCK
- wspólne kolędowanie;
- degustacja potraw wigilijnych;
- występy lokalnych chórów;
- kiermasz regionalnych produktów i rękodzieła;
- spotkanie ze Św. Mikołajem.
Źródło: KCK
Czytaj e-wydanie
">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Zaloguj się lub wejdź przez
Szkoda #1877949 | 5.172.*.* 9 gru 2015 22:32
Ale to będzie fajne, szkoda że nie będę mógł wziąć w tym udziału
odpowiedz na ten komentarz
wszystko bedzie drogie #1877910 | 62.87.*.* 9 gru 2015 21:57
nic za darmo ? to nie idę
Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz