Młodzi idole zagrają u nas ponownie

2015-10-16 11:38:53 (ost. akt: 2015-10-17 11:13:52)
24 października Ukryta Strona Miasta zagra w roli supportu. Zespół ma na koncie m.in. występ na żywo na antenie radiowej "Trójki" i na festiwalu Rock na Bagnie'2015.

24 października Ukryta Strona Miasta zagra w roli supportu. Zespół ma na koncie m.in. występ na żywo na antenie radiowej "Trójki" i na festiwalu Rock na Bagnie'2015.

Autor zdjęcia: Marek Szymański

Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego zaprasza na kolejny koncert. Tym razem 24 października wystąpią tam zespoły Offensywa, Molly Malone's i nasz rodzynek, czyli Ukryta Strona Miasta.
Offensywa ze Szczecina
Offensywa to muzyczna alternatywa i powiew świeżości na polskiej scenie muzycznej. Pomimo krótkiego stażu grupa zaliczyła występy na największych festiwalach w Polsce i poza jej granicami, takich jak Przystanek Woodstock, Jarocin Festiwal czy Woodstock Festival Ukraine, w tzw. „międzyczasie” biorąc udział w muzycznym programie telewizyjnym Must Be The Music – Tylko Muzyka. Zespół zadebiutował w roku 2012 albumem „Jest jak jest”, wydanym przez wrocławską wytwórnie Lou&Rocked Boys, który przedpremierowo zaprezentowała podczas 18. Przystanku Woodstock na Scenie Pokojowej Wioski Kryszny. Wydawnictwo zostało docenione również rok później przez jury eliminacji do Przystanku Woodstock, co zaowocowało zaproszeniem na przesłuchania LIVE. Eliminacyjna przygoda zakończyła się sukcesem i jako Laureat Eliminacji, zespół zaprezentował się na Dużej Scenie 19. Przystanku Woodstock. Jesienią 2013 roku młody band wziął udział w muzycznym programie telewizyjnym „Must Be The Music – Tylko Muzyka”, docierając do półfinału. Mniej więcej wtedy też Offensywa po raz pierwszy pojawiła się w Kętrzynie, rozgrzewając publiczność przed występem Farben Lehre.
W roku 2014 grupa wystąpiła na 22. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, jubileuszowym 20. Przystanku Woodstock na Scenie Pokojowej Wioski Kryszny, na Festiwalu w Jarocinie oraz Woodstock Festival Ukraine. Zagrała też koncerty w ramach trasy „Projekt Punk”, w towarzystwie Farben Lehre i The Analogs.
Ostatnim dokonaniem szczecinian jest wydana w roku bieżącym płyta „Zwycięstwa smak”, wydana ponownie nakładem Lou&Rocked Boys.

Molly Malone's lubi grać w Kętrzynie
Z wydawnictwem Lou&Rocked Boys związani są też tacy artyści, jak choćby Bednarek, Big Cyc, Farben Lehre czy Molly Malone's. Ten ostatni zespół jest w Kętrzynie dobrze znany, szczególnie bywalcom koncertów z cyklu „Kultury Troche...”. Muzycy z Giżycka grają wesołego punk rocka, opartego jednak na... szantowych patentach. Swoją twórczość określają mianem „celtic folk punk rock”. Utwory Molly Malone's przepełnione są irlandzkimi motywami, a sami muzycy nie kryją, że jednym z ich ulubionych świąt jest Dzień św. Patryka. Grupa dwukrotnie koncertowała już w Kętrzynie, za każdym razem przyciągając rzesze spragnionych dobrej zabawy osób. I chociaż ostatnio w składzie Molly Malone's doszło do kilku roszad personalnych, a jedyna jak dotąd płyta „Obłęd” ukazała się ponad dwa lata temu, członkowie zespołu chcą pokazać, że swoją muzyką wciąż potrafią dobrze rozbawić każdą publiczność.

Ukryta Strona Miasta, czyli nasz „rodzynek” w roli supportu
W tym doborowym towarzystwie pojawi się także nasz rodzimy przedstawiciel - Ukryta Strona Miasta. Zespół od wakacji 2014 w Kętrzynie nie grał ani razu, więc głód na ich muzykę może być dość duży. Tym bardziej, że w tym okresie grupa zaprezentowała się m.in. w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, grając koncert na żywo na antenie kultowej „Trójki”. Dwa kolejne ważne wydarzenia w historii Ukrytej Strony Miasta to koncert na coraz bardziej cenionym festiwalu Rock na Bagnie 2015 oraz wydanie 3-utworowej epki, zatytułowanej „Na ten czas”. W sobotę 24 października reszelsko-kętrzyńska grupa zagra na „rozgrzewkę”. — Tym koncertem na zamku chcielibyśmy zaprosić publiczność na inny nasz koncert, który odbędzie się 5 listopada. Obiecujemy, że w kinie Gwiazda zagramy dłużej, nie powinno zabraknąć także kilku niespodzianek. Mamy przyszykowane na tę okazję dwa premierowe utwory, ale zapraszamy na obydwa wydarzenia — mówią zgodnie muzycy USM.

Koncert w Muzeum odbędzie się 24 października (sobota) o godz. 18.00. Bilety na to wydarzenie można nabyć w kasie Muzeum.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5