Aktywne spotkanie z policjantem

2015-09-11 17:58:59(ost. akt: 2015-09-11 18:01:47)

Autor zdjęcia: archiwum UG Kętrzyn

W czwartek 10 września w SP im. Janusza Korczaka w Biedaszkach z dziećmi odbyło się spotkanie z mł.asp. Arturem Żejmo, funkcjonariuszem kętrzyńskiej policji.
Podczas spotkania z uczniami z klas 0 - III dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jezdniach i chodnikach w drodze do i ze szkoły. Policjant zwrócił uwagę na obowiązek pozostawania pod opieką dorosłych dzieci do 7 roku życia, poruszających się po drogach. Przypomniał również o konieczności noszenia elementów odblaskowych na odzieży po zmroku. Poinformował też o warunkach, które muszą spełniać rowerzyści, by móc korzystać z dróg publicznych i ścieżek rowerowych.

Na zakończenie spotkania funkcjonariusz odpowiadał na pytania uczniów dotyczące nie tylko bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drodze, ale również sposobów zachowania się podczas ataku psa (zademonstrował bezpieczną ,,pozycję żółwia”), przypomniał numery alarmowe służb ratunkowych oraz poprosił o przemyślane korzystanie z telefonów i komputerów. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Utrwaliły i poszerzyły wiadomości z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i uzyskały fachowe odpowiedzi na nurtujące je pytania.

Źródło: UG Kętrzyn

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5