Nie dla naszych druga kolejka ligowych zmagań

2015-08-13 12:15:31(ost. akt: 2015-08-17 21:20:15)
Piłkarze Granicy w ubiegłym sezonie wygrali IV ligę

Tym razem nie popisały się wszystkie cztery drużyny z naszego powiatu, biorące udział w rozgrywkach III ligi i klasy okręgowej.
W grupie podlasko-warmińsko-mazurskiej III ligi grają dwa nasze zespoły - Granica Kętrzyn i MKS Korsze. W rozgrywanej w środę 12 sierpnia 2. kolejce rozgrywek Granica przegrała z GKS Wikielec. Jedyną bramkę meczu zdobył Michał Sadowski, który dopiero w 90. minucie pokonał bramkarza gospodarzy.

W innym spotkaniu drugi przedstawiciel naszego powiatu - MKS Korsze - także przegrał wyjazdowe spotkanie z ŁKS 1926 Łomża, chociaż do 35. minuty to goście prowadzili 0:2. Łomżanie kontaktowego gola strzelili tuż przed gwizdkiem oznajmiającym koniec pierwszej połowy meczu. Po przerwie dołożyli dwie kolejne bramki, ustalając wynik spotkania (3:2).

W tabeli MKS zajmuje 16. miejsce, Granica jest o jedną pozycję niżej. Tabelę zamyka Start Działdowo. Kolejnymi przeciwnikami naszych drużyn są: Huragan Morąg (Granica, wyjazd) i Olimpia Olsztynek (MKS, dom). Trzecia kolejka rozegrana zostanie w dn. 15-16 sierpnia.

ŁKS 1926 Łomża - MKS Korsze 3:2 (1:2)
Granica Kętrzyn - GKS Wikielec 0:1 (0:0)

Wyniki naszych drużyn w III lidze:

W okręgówce też "do tyłu"
Po zwycięstwach nad rywalami w 1. serii spotkań, w kolejnej porażki zanotowały obie nasze drużyny biorące udział w rozgrywkach I grupy warmińsko-mazurskiej okręgówki. Orlęta Reszel mimo prowadzenia do przerwy po golu Mateusza Zaleśkiewicza (karny), na własnym boisku uległy Cresovii Górowo Iławeckie. Natomiast po bezbramkowej pierwszej połowie Wilczek Wilkowo ostatecznie przegrał wyjazdowe spotkanie z Błękitnymi Pasym. W obu spotkaniach padł wynik 1:2 na niekorzyść naszych drużyn.

Podobnie jak w przypadku naszych trzecioligowców, obydwie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli, z tym, że Orlęta zajmują 7., a Wilczek 8. lokatę. W 3. kolejce klasy okręgowej zespół z Reszla zmierzy się Granicą Bezledy (wyjazd), zaś Wilczek u siebie podejmie Vęgorię Wegorzewo. Spotkania planowane są na najbliższy weekend (15-16 sierpnia).

Błękitni Pasym - Wilczek Wilkowo 2:1 (0:0)
Orlęta Reszel - Cresovia Górowo Iławeckie 1:2 (1:0)