Falstart Granicy i MKS, za to górą nasi w okręgówce

2015-08-10 11:08:16(ost. akt: 2015-08-10 16:51:23)
Od falstartu zaczęły III-ligowe rozgrywki drużyny z powiatu kętrzyńskiego. Granica wysoko uległa u siebie Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, natomiast MKS także na własnym stadionie poległ w walce z Sokołem Ostróda. Swoje mecze wygrały za to nasze drużyny w okręgówce .
Pierwszy gol Granicy w III lidze
Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie uważany jest za faworyta III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej, dlatego mało kto typował dobry wynik Granicy. A byli i tacy, którzy przepowiadali nawet dwucyfrowy wynik na niekorzyść drużyny z Kętrzyna. Tymczasem piłkarze beniaminka zagrali ambitnie, ale trzy szybko stracone bramki ułatwiły rywalom grę.

Dopiero od 21. minuty, kiedy goście prowadzili 0:3, piłkarze Granicy zaczęli grać lepiej. W 51. minucie nawet zmniejszyli rozmiary porażki (świetna akcja Kacpra Rałowca), jednak błyskawiczna odpowiedź Drwęcy pozbawiła złudzeń piłkarzy i kibiców.

Granica Kętrzyn - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:5 (0:3)
Bramki: 0:1 - G. Domżalski (4'), 0:2 - T. Kowalski (13'), 0:3 - A. Świątek (21'), 1:3 - K. Rałowiec (51'), 1:4 - G. Domżalski (52'), 1:5 - M. Baranowski (68' k)

Kolejny mecz już w środę 12 sierpnia. Rywalem Granicy będzie inny beniaminek - GKS LZS Wikielec. Mecz rozpocznie się o godz. 17. na stadionie przy ul. Bydgoskiej w Kętrzynie.

Falstart MKS-U
Także od porażki zaczął się nowy sezon dla piłkarzy MKS Korsze. W inauguracyjnej kolejce korszanie przegrali z drużyną Sokoła Ostróda. Goście wynik otworzyli w 24. minucie, ale gospodarze szybko wyrównali (P. Kowalewski). Niestety potem kolejne dwie bramki zdobyli znowu ostródzianie i to oni zainkasowali 3 punkty.

MKS Korsze - Sokół Ostróda 1:3 (1:2)
Bramki: 0:1 - M. Jankowski (24'), 1:1 - P. Kowalewski (28'), 1:2 - Krzysztof Filipek (33'), 1:3 - M. Jankowski (90')

Swoje drugie spotkanie MKS rozegra w środę (12.08). Tym razem na wyjeździe piłkarze z Korsz zmierzą się z ŁKS 1926 Łomża.

Wygrane obu naszych drużyn z okręgówki
Obie nasze drużyny grające w rozgrywkach klasy okręgowej rozpoczęły sezon od wygranych. Orlęta Reszel pewnie pokonały na wyjeździe Falę Warpuny, zaś Wilczek Wilkowo zdobył 3 punkty w zwycięskim boju z Łyną Sępopol.

Warto ponadto odnotować, że w czasie meczu w Warpunach swoją 150. bramkę w barwach Orląt zdobył Kamil Jankiewicz, a hat-trickiem popisał się piłkarz Wilczka - Mariusz Grabowski

Fala Warpuny - Orlęta Reszel 0:3 (0:2)
Bramki dla Orląt: 0:1 - K. Jankiewicz (18'), 0:2 - S. Krzywicki (29'), 0:3 - M. Zaleśkiewicz (59' k)

Wilczek Wilkowo - Łyna Sępopol 3:2 (1:0)
Bramki dla Wilczka: 1:0 - M. Grabowski (30' k), 2:0 - M. Grabowski (58'), 3:1 - M. Grabowski (75')