Dzień Ziemi- Wiosenne Sprzątanie Mazur

2015-05-04 16:46:46(ost. akt: 2015-05-04 16:54:45)
Dzieciaki gotowe do sprzątania Mazur

Dzieciaki gotowe do sprzątania Mazur

Autor zdjęcia: Archiwum SP Kruszewiec

Program i tematykę kolejnych obchodów polskiego Dnia Ziemi kształtowały ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska. Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2015 poświęciliśmy promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej, hasło tegorocznych obchodów to "Z energią zmieńmy źródła". Tematykę, tak bliską nam wszystkim uczniowie przypomnieli sobie w trakcie lekcji z edukacji przyrodniczej i przyrody.
Chcieliśmy przez promocję i popularyzację tematu energii odnawialnych zwiększyć zainteresowanie źródłami energii odnawialnych wykorzystywanymi przez indywidualne gospodarstwa domowe. Promocja OZE to inwestycja w ochronę klimatu i przeciwdziałanie degradacji środowiska naturalnego. Wiele zmian klimatycznych powodowanych jest rosnącym wykorzystaniem zasobów naturalnych, będących efektem zaspokojenia obecnego modelu produkcji i konsumpcji. Do zatrzymania istniejącego trendu potrzebne są głębokie zmiany wzorców konsumpcji na poziomie gospodarstw domowych. Zajęcia w naszej szkole, mamy nadzieję, że przybliżyły tą trudną tematykę naszej młodzieży. Celem święta "Dnia Ziemi" jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Tego dnia nasza szkoła zorganizowała dla młodszych uczniów naszej szkoły spotkanie, mające na celu promowanie pro środowiskowych zachowań. W dniu 22.04 uczniowie klas 0-III uczestniczyli w prezentacji multimedialnej ukazującej las i jego mieszkańców w każdej porze roku. Na zakończenie spotkania nagrody odebrali laureaci konkursów plastycznych. Zosia Tycza konkurs pt. "Zaczarowany las", Agatka Rotenberg za konkurs pt. "Drzewa naszych lasów". W tym konkursie wyróżniono również prace Anetki  Rotenberg, Michała Kolasińskiego i Aleksandry Rutkowskiej.
Uczniowie klas 0-III w dniach od 21do 25kwietnia uczestniczyli w akcji Wiosenne Sprzątanie Mazur. Zadbali o czystość najbliższej okolicy szkoły, a także terenów w Kruszewcu (nad rzeczką Guber, teren wzdłuż torów kolejowych) wzdłuż ulicy Mazowieckiej. Nasi najmłodsi uczniowie z ogromnym zapałem i zaangażowaniem wraz z nauczycielami i wychowawcami przystąpili do usuwania zbędnych dla naszego środowiska odpadów i śmieci.

Uczniowie klas IV-VI w dniu 25 kwietnia wyjechały do lasu w Gierłoży, aby posprzątać las z okazji akcji Wiosenne Sprzątanie Lasu. Uczniów i opiekunów przywitał pan leśniczy Tomasz Bąk, który zaznajomił młodzież z nowoczesnymi sposobami uprawy młodych sadzonek i zalesiania obszarów leśnych. Po kilkugodzinnym sprzątaniu wszyscy spotkaliśmy się na polance przy ognisku z kiełbaskami. Ten dzień nie tylko przyniósł korzyść środowisku naturalnemu, więcej zyskaliśmy my, którzy mogliśmy zaobserwować budzącą się przyrodę w naszych mazurskich lasach. Będziemy częstymi gośćmi i przyjaciółmi naszego regionalnego skarbu — lasu.
ij
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. halo Kruszewiec #1729251 | 37.248.*.* 5 maj 2015 20:23

    Po raz kolejny czytam tekst z Kruszewca, którego mam wrażenie nie przeczytał sam autor... Mnóstwo błędów niestety. A szkoda, bo inicjatywa szerzenia edukacji proekologicznej jak najbardziej sluszna. Kruszewiec popraw się.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5