Mistrzowie pierwszej pomocy

2015-05-04 11:18:55(ost. akt: 2015-05-04 11:38:31)

Autor zdjęcia: Bernadetta Tomczak

W czwartek (30 kwietnia) w amfiteatrze przy ul. Kajki odbyły się Mistrzostwa w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Organizatorem był kętrzyński PCK. Najlepsi okazali się uczniowie Gimnazjum Gminnego w Karolewie.
Drużyna z Karolewa w składzie: Patrycja Sadlak (kapitan), Marika Rozicka, Magdalena Lis, Lucyna Kardaś i Daniel Szykowski, wykazała się największą znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy, zajmując I miejsce. Na pętli pozoracyjnej zespoły musiały zmierzyć się z niezwykle realistycznymi zdarzeniami, np. z urazami brzucha, atakiem drgawek czy złamaniem otwartym przedramienia. Ponadto na jednej ze stacji drużyny musiały wykazać się wiedzą dotyczącą resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Uczestników oceniano za umiejętność ratowania życia, wezwanie kwalifikowanej pomocy, fachowe udzielanie pierwszej pomocy, umiejętność samodzielnego działania każdego uczestnika, ale i kierowanie pracą zespołu ratowniczego. Opiekunką zwycięskiej drużyny jest Bernardeta Tomczak.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5