Apel wielkanocny w Wilkowie

2015-04-10 08:35:01(ost. akt: 2015-04-10 08:44:59)

Autor zdjęcia: Jolanta Adamkowicz

Zespół Szkół w Wilkowie w osobliwy sposób świętowano nadejście świąt wielkanocnych. Z tej okazji odbył się specjalny apel, który przygotowali nauczyciele i uczniowie szkoły.
Wielkanocny apel odbył się po raz pierwszy, ale podobno nie ostatni. Najważniejsze, że samej uroczystości towarzyszyła dobra zabawa i czuć było przedsmak świąt. Nie zabrakło palm, pisanek, zajączka wielkanocnego i wiosennych kwiatów. Do szkoły przybyli też dyngusiarze z wspaniałym wózkiem świątecznych rozmaitości. W role dyngusiarzy wcielili się uczniowie klasy II przygotowani przez wychowawczynię Jolantę Adamkowicz.

Dyngusiarze przybyli do skupionych wokół stołu wielkanocnego dzieci z klasy „0’’ występujących pod kierunkiem wychowawczyni Anny Dyczkowskiej. Wszystkie dzieci wystąpiły w strojach galowych podkreślających doniosłość występu. Przybyła również krakowianka z koszykiem pisanek. Wspaniała recytacja małych artystów była przeplatana wielkanocnymi śpiewami. Dzieci przybliżyły społeczności szkolnej zwyczaje wielkanocne i wprowadziły w świąteczny nastrój. Namiastką świąt był również śmigus dyngus w wykonaniu dyngusiarzy.


Świąteczny występ został nagrodzony gromkimi brawami oraz miłymi słowami z ust dyrektora szkoły Jarosława Charkota oraz gościa uroczystości proboszcza Parafii Wilkowskiej ks. kan. dr Eugeniusza Bartusika.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5