Wędkarzy w powiecie nie brakuje

2014-10-02 07:52:09(ost. akt: 2014-10-02 07:58:42)
Jeśli lubisz wędkować, pochwal się osiągnięciami na ketrzyn.wm.pl

Jeśli lubisz wędkować, pochwal się osiągnięciami na ketrzyn.wm.pl

Autor zdjęcia: Artur Sadłowski

Ludzi lubiących kontakt z przyrodą poprzez tzw. „moczenie kija” nie brakuje. Wędkarzy w naszym powiecie jest wielu, co nikogo nie dziwi – przecież tyle mamy jezior, stawów też pod dostatkiem. A samodzielnie złowiona rybka smakuje podobno najlepiej.
Kół wędkarskich w naszym powiecie jest kilka – w samym Kętrzynie działa ich aż pięć. Jednym z pasjonatów wędkowania jest Artur Sadłowski, członek Koła Polskiego Związku Wędkarskiego – Miasto Kętrzyn. Jak na prawdziwego fana tego sportu udziela się on również na forach Internetowych, prowadzi blog (artur_z_ketrzyna.wedkuje.pl) na którym można przeczytać jego relacje z połowów w jeziorach naszego regionu, opinie na temat testowanego sprzętu, czy też inne porady.

Na blogu zamieszczone są też zdjęcia złowionych okazów oraz miejsc, gdzie można zarzucić wędkę. Osoby zainteresowane tematem mogą również poczytać blogi innych wędkarzy oraz je komentować. Na swoim blogu pan Artur opisuje również m in. połów rybek testowaną przez niego zanętą Robinsona na j. Kiersztanowskim: „Efekt jest widoczny praktycznie po wrzuceniu kuli zanętowej. Już po 1 min widać jak ryba żeruje na dnie, po licznych bąblach wydostających się na powierzchnie... Jakie rybki zwabiła dziś? Leszcze, płoć, krąpia, łowiska nie omijały nawet ładne okonki, których też kilka wyjąłem..., a na koniec zameldowało się parę krasnopiórek. Efektem dzisiejszej zasiadki było 7 kg rybki, która wróciła do wody. Z czystym sercem mogę ją wam polecić.”.

Pan Sadłowski czynnie działa w PZW. Jest członkiem Rady do spraw Młodzieży przy Okręgu PZW Olsztyn, instruktorem wędkarstwa. Przez pewien czas był też w zarządzie koła. Lubi pomagać innym i z chęcią zabiera na wspólne wyprawy wędkarskie podczas których zdradza swoje tajniki wędkarskie i przygotowuje adeptów do samodzielnego wędkowania i zdania egzaminu na kartę wędkarską.

Członkostwo zobowiązuje
W PZW są zrzeszeni amatorzy wędkarstwa, których łączy wspólna pasja. Do swojej dyspozycji, gdzie mogą uprawiać ten wspaniały sport/hobby, mają wody płynące oraz stojące o łącznej powierzchni ok. 3 tys. ha. Prawa Wędkującego w wodach PZW określa Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb. Prawo do wędkowania w wodach użytkowanych przez Polski Związek Wędkarski mają członkowie PZW i osoby niezrzeszone w PZW posiadający kartę wędkarską, przestrzegający zasad ujętych w niniejszym regulaminie, po uzyskaniu zezwolenia uprawnionego do rybactwa. Więcej na ten temat można dowiedzieć się stronie PZW w Olsztynie oraz oczywiście w naszych regionalnych kołach. Podstawowymi jednostkami organizacyjnymi w strukturach PZW są koła, nad ich działalnością trzyma pieczę Okręg, który to gospodaruje wodami w porozumieniu z kołami.

Koła, a dokładniej ich zarządy powinny godnie reprezentować swoich członków. Dbać o dostęp do wody, z własnych środków mogą stawiać kładki wędkarskie i do cumowania łódek, budować slipy, prowadzić szkółki wędkarskie, organizować zawody jak i imprezy integracyjne zgodnie ze statutem PZW. Na te cele mogą pozyskiwać dodatkowe środki z funduszy unijnych jak i państwowych oraz od prywatnych sponsorów. - Moim celem jako członka zarządu koła, jest m.in. ułatwienie korzystania nam z łowisk – zapewnia pan Sadłowski - pragnę też utworzyć oficjalną stronę koła w celu lepszego kontaktu z członkami, jak i informowaniu na bieżąco o podjętych uchwałach, czy też przeprowadzanych pracach na łowiskach.

W niedzielę, 5 października, o godz. 9.00 w siedzibie koła PZW Miasto Kętrzyn odbędzie się Nadzwyczajne Zebranie członków, którego celem będzie wybór nowych władz koła – informuje pan Artur i zachęca wszystkich członków do przybycia, gdyż liczy na ich poparcie w tej słusznej sprawie.


Zachęcamy do spędzania wolnego czasu z wędką w dłoni i czekamy na zdjęcia złowionych „okazów”, które można przysyłać do naszej redakcji oraz umieszczać na naszej stronie ketrzyn.wm.pl – wystarczy założyć profil.

Pochwal się rybką:

Joanna Borkowska
j.borkowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5